Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
-"Sizden aldığımız oyları itibarsızlaştırmaya, hükümsüzleştirmeye çalışanlar oldu. Bunların bir kısmı asker elbisesiyle, bir kısmı da sivil elbisesiyle bunu yapmaya çalıştı" - "7 Haziran'da seçim var, inşallah o seçimlere giderken nüfus cüzdanınızı, vicdanınızı, durdurulan MİT tırlarını, beddua ve 17-25 Aralık seanslarını, 'uzun adam' diyenleri, Gezi Olaylarındaki ihanet odaklarını, Filistinli yetimleri, Suriyeli öksüzleri ve Mısırlı İhvanları unutmayın"

BOLU (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Sizden aldığımız oyları itibarsızlaştırmaya, hükümsüzleştirmeye çalışanlar oldu. Bunların bir kısmı asker elbisesiyle, bir kısmı da sivil elbisesiyle bunu yapmaya çalıştı" dedi.

Bolu'nun Gerede ilçesinde çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Yıldız, halkın kimsenin kara kaşına, kara gözüne oy vermediğini, doğru şeyler yaptıkları için güçlendiklerini söyledi.

Bakan Yıldız, ilk başta her 3 seçmenden birinin, daha sonra her 2 seçmenden birinin oyunu aldıklarını belirterek "İnşallah bu hizmetlerimizi, faaliyetlerimizi ve yatırımlarımızı artırdıkça, Türkiye'de her 3 seçmenden 2'sinin oyunu almış olacağız. Bizler icraatlarımızla buraya gelmiyorsak,  AK Parti 'ye oy vermeyin. Ancak bizler icraatlarımızı, ülkemize, vatanımıza ve sizlere hizmet olarak getiriyorsak -ki şu ana kadar da hep böyle yaptık- oy vermeye devam edin" diye konuştu.

Şu ana kadar yapılan hizmetlerin az bile olduğunu dile getiren Yıldız, Türkiye zenginledikçe, bütün yönleriyle büyümeyi devam ettirdikçe, herkesin refah seviyesinin artarak devam edeceğini anlattı.

- "Oylarınızı hükümsüzleştirmeye çalışanlar oldu"

Taner Yıldız,  Türkiye'de birçok oyunlar oynandığını belirterek şöyle devam etti:

"Sizden aldığımız oyları itibarsızlaştırmaya, hükümsüzleştirmeye çalışanlar oldu. Bunların bir kısmı asker elbisesiyle, bir kısmı da sivil elbisesiyle bunu yapmaya çalıştı. Biz buna 'vesayet' diyoruz. Yani sizlerin sandıkta, her birinizin hür tercihiyle verdikleri oyları hükümsüz kılmaya çalışıyorlar. Onun yerine 'Onların aklı ermez, biz ancak söylersek olur' diyorlar. Yaklaşık 3 ay önce, CHP 'li bir milletvekili TBMM'ye arabasının bagajından bir koç getirdi ve 'Son 12 yılda vatandaşımız koyun olduğu için AK Parti'ye oy verdi. Bundan sonra koç gibi davranacak bize oy verecek' dedi. Vatandaşına hakaret eden bir insan, nasıl kalkıp da onun yanına gidip hasbihal edebilir."

AK Parti'li herkese ülkeye verdikleri katkıdan dolayı teşekkür eden Yıldız, kendilerine oy vermeyenlere de hizmetlerinin devam edeceğini vurguladı. Yıldız, hizmetlerini Türkiye'nin yüzde 100'üne götürdüklerini, doğru işler yaptıkça da vatandaşların ilgisinin arttığını gördüklerini belirtti.

Taner Yıldız, bazı kesimlerin AK Parti'nin başarılı olmaması için ellerinden geleni yaptığına dikkati çekerek "Her seçimden AK Parti zafer ve galibiyetle çıktı. Bakın bugün açılışlar toplu olarak yapılıyor. 300 milyon liralık, 500 milyon liralık ve 1 milyar liralık açılışlar toplu halde gerçekleştiriliyor" dedi.

- "Türkiye'nin normalleşmesi için hepimizin gayret göstermesi lazım"

Parti olarak başörtüsüyle imam hatip liselerine ve ilahiyat fakültelerine bile alınmayan kadınların mücadelesini verdiklerini aktaran Yıldız, "Şimdi, başörtüsüyle memuriyete de millet meclisine de girebiliyorlar. Başörtülü ve başı açık kim olursa olsun hepsi bizim kardeşimizdir, hepsi bizim vatandaşımızdır, ayrısı gayrısı yoktur. Onların her birinin faydalandığı yerden, diğerleri de yararlanıyor. Biz buna 'normalleşme' diyoruz. Türkiye'nin normalleşmesi için hepimizin gayret göstermesi lazım" değerlendirmesinde bulundu.

Yıldız, Paralel Yapı ile de uğraştıklarına değinerek askeri ve yargıdaki vesayet gibi konularda da ülkenin idaresindeki güçlü iradenin kendisini gösterdiğini dile getirdi.

- "Risk taşımayanların söyleyeceği boş vaatler olabilir"

Her zaman vatandaşa karşı dürüst ve açık oldukları, ne yapabileceklerse onu söylediklerini belirten Bakan Yıldız, şunları kaydetti:

"Söylediklerimizi de yapmaya çalıştık. Siz bir gün, iki gün aldatırsınız üçüncü gün ne olacak? Muhalefet partilerine sesleniyorum, ne olacak? Sırtında yumurta küfesi olmayanların, Türkiye'nin idaresine irade koymayla alakalı kaygı duymayanların ve Türkiye'nin idaresine gelme konusunda kendileri açısından riski taşımayanların söyleyeceği boş vaatler olabilir. Oturdukları yerden, kaykıldıkları koltuklardan çaylarını kahvelerini içerek bu tür lafları söyleyebilirler. 'Kimin parasını kime veriyorsun, kaynağın ne?' diye soruyoruz. 'Kaynak benim' diyor. Sen kaynak olsaydın şimdiye kadar böyle olur muydu?"

Yıldız, Türkiye'nin 2002 yılından sonra bir yerde gömü, hazine ya da define bulmadığını dile getirerek  "Hayır, en önemli kaynağını buldu. Kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu başbakanımızı buldu. 7 Haziran'da seçim var, inşallah o seçimlere giderken nüfus cüzdanınızı, vicdanınızı, durdurulan MİT tırlarını, beddua ve 17-25 Aralık seanslarını, 'uzun adam' diyenleri, Gezi Olaylarındaki ihanet odaklarını, Filistinli yetimleri, Suriyeli öksüzleri ve Mısırlı İhvanları unutmayın" ifadesini kullandı.