Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız
- "Türkiye kalkınmaya başladıkça, paçasından tutup aşağıya doğru çekmeye çalışanlar her zaman oldu. Dışarıdan da olmuştur, içeriden de olmuştur. Uzaktan da olmuştur yakından da olmuştur. O yüzden bizler, bu ülkeyi sevenler, AK Parti hareketi inşallah bu ülkenin sevk ve idaresine devam edeceğiz. Bu ülkenin idaresine konan güçlü iradeyi her zaman hissedeceğiz"

BOLU (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, " Türkiye kalkınmaya başladıkça, paçasından tutup aşağıya doğru çekmeye çalışanlar her zaman oldu. Dışarıdan da olmuştur, içeriden de olmuştur. Uzaktan da olmuştur yakından da olmuştur. O yüzden bizler, bu ülkeyi sevenler, AK Parti hareketi inşallah bu ülkenin sevk ve idaresine devam edeceğiz. Bu ülkenin idaresine konan güçlü iradeyi her zaman hissedeceğiz" dedi.

Bakan Yıldız, partisinin Bolu İl Başkanlığı tarafından İzzet Baysal Caddesindeki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AK Parti iktidarı süresince mesafe aldığını söyledi.

Yıldız, 100 milyar liranın üzerindeki 2 nükleer santralin anlaşmasına 100 lira hazine garantisi vermediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu Türkiye'deki siyasi istikrara, siyasi iktidara duyulan güvenden kaynaklanıyor. Ondan sonra boş seçim vaatleri ile beraber bizim karşımıza çıkmaya kalkıyorlar. Buna 'hadi oradan' denilir. 'Siz nereden yapacaksınız' denir. Türkiye kalkınmaya başladıkça, paçasından tutup aşağıya doğru çekmeye çalışanlar her zaman oldu. Dışarıdan da olmuştur, içeriden de olmuştur. Uzaktan da olmuştur yakından da olmuştur. O yüzden bizler, bu ülkeyi sevenler, AK Parti hareketi inşallah bu ülkenin sevk ve idaresine devam edeceğiz. Bu ülkenin idaresine konan güçlü iradeyi her zaman hissedeceğiz." 

- Çözüm Süreci 

Yıldız, "Çözüm Süreci"ni destekledikçe, "kan akmasın" dedikçe, "silahlar gömülsün" dedikçe bunu istismar etmeye çalışanların olduğunu söyledi.

Bunu hiç kimsenin istismar etmemesi gerektiğini belirten Yıldız, "Şimdi HDP kalkıyor diyor ki, 'Ben barajı geçemezsem, sivil itaatsizlik başlatıyorum.' Böyle diplomatik cümlelerin arkasına sığınmayacaksınız. 'Ne demek sivil itaatsizlik? Darbe mi yapacaksınız?TBMM'ye giremediniz diye Diyarbakır'da meclis mi kuracaksınız? Oralarda isyan mı başlatacaksınız?' Hiç kusura bakmayın. Bunların hiçbir tanesine müsaade etmeyiz bizler. AK Parti kadroları hiçbirine müsaade etmeyiz" şeklinde konuştu.

Milliyetçiliğin ve mili olmanın lafla olmadığını belirten Yıldız, bugün savunma sanayisini millileştiren, tankını topunu kendi sanayisiyle üreten, rüzgar santrallerini güneş santrallerini yerli olarak üreten bir ülke haline gelindiğini bildirdi.

Yıldız, bunu sadece bu hükümetin bir bakanı olarak, mensubu olmaktan iftihar ettiği AK Parti'den milletvekili olduğu için değil bir mühendis olduğu için söylediğini kaydetti. 

Konuşmaların ardından dualarla seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Bakan Yıldız daha sonra Sefa Derneği tarafından düzenlenen kermes ile İzzet Baysal Caddesindeki esnafları ziyaret etti.