Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
BOLU (AA) - AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü,  "1 Kasım seçimlerinde milletimizin sağduyusuna inanıyorum. Halkımız, Türkiye'nin önünü kesmek...

BOLU (AA) - AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü,  "1 Kasım seçimlerinde milletimizin sağduyusuna inanıyorum. Halkımız, Türkiye 'nin önünü kesmek isteyen iç ve dış güçlere izin vermeyecektir" dedi.

Seçim çalışmalarına devam eden Küpçü, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin geçmişte istikrarsızlıktan ve krizlerden çok çektiğini belirtti.

"Krizler her zaman Türkiye'nin önünü kesmiş, gelişme ve kalkınmamızı engellemiştir" diyen Küpçü, "1 Kasım seçimlerinde milletimizin sağduyusuna inanıyorum. Halkımız, Türkiye'nin önünü kesmek isteyen iç ve dış güçlere izin vermeyecektir. Hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Sahada görüştüğümüz vatandaşların inancı bize daha da güç veriyor. Görüyoruz ki vatandaşımız kararını çoktan vermiş. Hazır olun, 3-0 geliyor" ifadesini kullandı.

Küpçü, AK Parti'nin 13 yılda milletin gönlüne girecek birçok çalışmaya imza attığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

 "13 yılda milli gelirimiz 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkardık. 3 bin dolardan aldığımız kişi başına milli geliri 10 bin doların üzerine çıkardık. 13 yıl önce IMF kapısında bekleyen Türkiye'den IMF'ye de borç verecek bir Türkiye olduk. Merkez Bankası rezervimizi 26 milyar dolardan aldık, 102 milyar dolara çıkardık. Türkiye, 2003-2013 yılları arasında bütün küresel krizlere rağmen ortalama yüzde 5 civarında büyüdü. Bu rakamlarla Avrupa 'nın en hızla büyüyen ülkeleri arasında yer aldık. İhracatımızı 36 milyar dolardan aldık, 158 milyar dolara çıkardık. Türkiye 2004'te 34 yıl sonra ilk defa tek haneli enflasyon rakamlarına geldi."