Genel seçimin ardından

Genel seçimin ardından
Genel seçimin ardından
BOLU (AA) - AK Parti Bolu il teşkilatı, 1 Kasım seçimlerinin ardından  AK Parti Bolu Kurucu İl Başkanı ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı...

BOLU (AA) - AK Parti Bolu il teşkilatı, 1 Kasım seçimlerinin ardından  AK Parti Bolu Kurucu İl Başkanı ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay başkanlığındaki il teşkilatının ziyaretinden çok memnun olduğunu belirten Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinin ardından önümüzdeki 4 yılın istikrarlı bir süreç olması ve bu süre içinde bir daha seçim olmaması temennisinde bulunduğunu anımsattı.

Yılmaz, "Maalesef 7 Haziran seçimlerinde Türkiye'de tek başına iktidar olma şansını yitirmiştik. Bu bizde çok büyük üzüntüye sebep oldu" dedi.

Kendileri için Türkiye'nin AK Parti'den daha önemli olduğuna değinen Yılmaz, "Partimizin almış olduğu oy az veya çok olabilir ama şunu biliyoruz ki AK Parti ile Türkiye birlikte mütalaa edilir vaziyette. AK Parti bir hata yaparsa bunun sıkıntısını sadece AK Parti ve partililer değil Türkiye yaşar. Biz ülke ile bütünleşmiş bir parti olduğumuz için bizim hata yapma lüksümüz yok" şeklinde konuştu.

Doğanay ise Yılmaz'ın bu manadaki konuşmalarının ve kendilerine bulunacağı tavsiyelerin çok önemli olduğunu belirterek, "Çünkü, aslında bugün buraya gelişimizin 3 tane nedeni var. Nedenlerden bir tanesi seçim sonrası yapmış olduğumuz ilk ziyaretimizi belediyemizden başlamak istedik. İkinci sebebi ise il başkanı olarak atanmam sebebiyle yine buradayız. Üçüncü ve en önemli noktalardan bir tanesi ise, kurucu il başkanımıza ziyaret gelmiş olduk" ifadelerini kullandı.