Göynük'te bayram yoğunluğu

Göynük'te bayram yoğunluğu
Göynük'te bayram yoğunluğu
BOLU (AA) - Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçeye gelen turist sayısında artış yaşandığını bildirdi.Kazan, AA...

BOLU (AA) - Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçeye gelen turist sayısında artış yaşandığını bildirdi.

Kazan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin bir Osmanlı kasabası olduğunu, tarihi yapısını, kültür , örf ve adetlerini uzun süredir sürdürdüğünü ifade etti.

İlçede bulunan tarihi yapıların büyük ilgi gördüğünü anlatan Kazan, "Tarihi yapısını koruyan ve korunması için çalıştığımız konaklar, han, hamam, tarihi camiler ve saat kulemiz tatilcilerin yoğun ilgisini çekiyor. Ramazan Bayramı tatiliyle birlikte ilçeye olan ilgi arttı" diye konuştu.

Kazan, tatilcilerin ilçe ekonomisine büyük katkı sağladığını belirterek, "Yurt içinden ve yurt dışından gelen tatilciler, ilçe halkı tarafından üretilen gıda ve el yapımı ürünleri, hediyelik eşyaları satınalmakta. Özellikle ahşaptan yapılan ve ilçemizin simgesi haline gelen tarihi saat kulesi ve evler büyük ilgi germekte" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  kültür

  ,

  turist