GSS borçlarının yapılandırılması

GSS borçlarının yapılandırılması
GSS borçlarının yapılandırılması
BOLU (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu Bolu İl Müdürlüğü, Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarının yapılandırılmasında 11 gün kaldığını bildirdi.Konuyla...

BOLU (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu Bolu İl Müdürlüğü, Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarının yapılandırılmasında 11 gün kaldığını bildirdi.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, GSS kapsamındaki sigortalılar ile ilgili prim borcu bulunan sigortalıların prim borçlarını 6552 sayılı kanun gereği yapılandırarak ödeme imkanının sunulduğu anımsatılarak, "Konu ile ilgili yapılandırma talebinde bulunacak sigortalılarımızın, bu borçlarını yapılandırabilmeleri için 30  Eylül 2015 tarihine kadar Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına müracaat ederek Gelir Testi yaptırmaları gerekmekte idi" ifadeleri kullanıldı.

30 Eylül 2015 tarihine kadar gelir testi yaptırmayan sigortalılar ile GSS borcu bulunan vatandaşların gelir testi olmasa bile Sosyal Güvenlik Kurumu veya Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüklerine 2 Kasım 2015 tarihine kadar müracaat ederek 6552 sayılı kanuna göre prim borçlarını yapılandırma talebinde bulunmalarının mümkün olduğu kaydedildi.