Kayıp tatilciler, ağaçlardaki kod sayesinde bulundu

Kayıp tatilciler, ağaçlardaki kod sayesinde bulundu
Kayıp tatilciler, ağaçlardaki kod sayesinde bulundu
- Kartalkaya kayak merkezinde snowboard yaparken kaybolan 3 tatilci, ağaçlara asılı kod numaraları sayesinde JAK timi tarafından kurtarıldı

BOLU (AA) - Kayak merkezinde snowboard yaparken kaybolan 3 tatilci, ağaçlara asılı kod numaraları sayesinde  Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi tarafından bulundu.

Kaybolan kayakçıların bulunması için bölgede çalışma başlatan JAK timi, orman bölgesinin arama bölgelerine ayrılarak kodlanması sayesinde, Osman Efe Adalıer ve Jefi Bardavit isimli iki tatilciyi kısa bir süre içerisinde kar motoru ile yapılan arama sonucunda Ramazanbey dere mevkisinde buldu.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 6 derece olması nedeniyle üşüyen tatilcilere, JAK timi tarafından sıcak çay ve sıcak çikolata ikram edildi.

Kar motorları ile oteller bölgesinde bulunan Kartalkaya Jandarma Karakoluna getirilen tatilciler, alınan ifadelerinin ardından kaldıkları otellere bırakıldı.

Öte yandan, snowboard yaparken kaybolan, Yusuf Ziya Küpelioğlu isimli kayakçı ise Gıcırgandere mevkisinde, bulunarak, karakola getirildi.

Kaybolduktan sonra cep telefonuyla jandarmayı arayarak yardım istediklerini aktaran kayıp tatilciler, ormanlık alan içerisindeki ağaçlarda asılı bulunan kod numaralarını jandarma ekiplerine bildirdiklerini ve yaklaşık yarım saat sonra ekiplerin kar motorlarıyla gelip kendilerini kurtardığını dile getirdi. 

Tatilciler, kendilerini kurtaran jandarma ekiplerine teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Kayıp

  ,

  Kayak

  ,

  Çay

  ,

  Hava

  ,

  orman

  ,

  jandarma

  ,

  kar

  ,

  derece

  ,

  sıcak