LYS sonuçları

LYS sonuçları
LYS sonuçları
- Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Aksoy, LYS'nin TM-3 puan türünde Türkiye birincisi oldu - Aksoy: - "Çalışmayı hiç bırakmadım. Sürekli sistemli bir şekilde çalıştım. Bu başarı sadece bir senenin emeği değil"

BOLU (AA) - Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Rahmaniye Yağmur Aksoy, LYS'nin TM-3 puan türünde Türkiye birincisi oldu.

Aksoy,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi Eşit Ağırlık Bölümü mezunu olduğunu belirterek, LYS sınavından TM-3'ten, ek puanla birlikte 530 puan aldığını söyledi.

Liseye başladığı günden beri hiç bırakmadan ve yılmadan LYS için çalıştığını ifade eden Aksoy, "Çalışmayı hiç bırakmadım. Sürekli sistemli bir şekilde çalıştım. Bu başarı sadece bir senenin emeği değil" diye konuştu.

Aksoy,  çok mutlu ve değişik duygular içinde olduğunu kaydederek, "Halen birinci olduğuma inanamıyorum. Bundan sonraki hedefim Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim görmek. Umarım bu hedefime de ulaşırım" dedi.

Hakimlik yapmak istediğini anlatan Rahmaniye Yağmur Aksoy, önüne özel sektörde güzel bir fırsat çıkarsa, bunu da değerlendirebileceğini sözlerine ekledi.