Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- AK Parti Bolu Milletvekili Ercoşkun: - "Bu tabloda, sanki bir merkezde düğmeye basılmış gibi ortaya konan HDP projesinin tuttuğunu görüyoruz"

BOLU (AA) - AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "Bu tabloda, sanki bir merkezde düğmeye basılmış gibi ortaya konan HDP projesinin tuttuğunu görüyoruz" dedi.

 Resmi olmayan sonuçlara göre yeniden AK Parti 'den milletvekili seçilen Ercoşkun, partisinin il merkezinde, seçimleri hem Türkiye hem de Bolu açısından değerlendirmek gerektiğini söyledi.

"Bolu'da geçtiğimiz seçimlerle kıyasladığımız zaman yerel seçimlere paralel bir netice görüyoruz" diyen Ercoşkun, "Açıkçası biz daha fazlasını ümit ediyorduk. Bu şekilde de paylaştık. Birçok ortamda yapılan hizmetlerin değerlendirildiğini memnuniyeti duyuyorduk. Ama netice itibariyle vatandaşımızın vermiş olduğu karar" diye konuştu.

Ercoşkun, milletin iradesi ve bu iradenin üstünde başka bir iradenin olmadığını belirterek, "Bu tabloda, sanki bir merkezde düğmeye basılmış gibi ortaya konan HDP projesinin tuttuğunu görüyoruz" dedi.

Belki yarın seçim olsa çok farklı tabloların olabileceğini kaydeden Ercoşkun, "Çünkü Türkiye'nin 12-13 senede elde ettiği kazanımların seçimsiz bir 4 senede çok daha ileri gideceğini hep hayal ettik. Önümüzdeki günler ne gösterir tabii bunu değerlendirmek lazım. Bir de tam neticeleri de almak lazım" diye konuştu.

Ercoşkun, Bolu'daki sonuçların değişeceğinin söz konusu olmadığını hatırlatarak, şöyle devam etti:
 "Ama Türkiye genelini düşündüğümüzde, yurtdışından gelen oyları da aldığımızda neticelerde bazı değişiklikler olabilir milletvekili sayıları anlamında. Muhakkak bunu partide, genel merkezde toplanıp değerlendiririz. Ona istinaden de bir yol haritası çizilebilir kanaatindeyim. Ama açıkçası beklediğimiz bir sonuç değil."