Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- AK Parti Bolu Milletvekili Ercoşkun: - "Bu seçim sonuçları milletin bir takdiri. Oyların 5 ay gibi bir kısa zamanda bu denli artışını şahsi başarılara endekslemek millete haksızlık olur"

BOLU (AA) - AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "Bu seçim sonuçları milletin bir takdiri. Oyların 5 ay gibi bir kısa zamanda bu denli artışını şahsi başarılara endekslemek millete haksızlık olur" dedi.

Kentteki bir kafede basın toplantısı düzenleyerek 1 Kasım Genel Seçimini değerlendiren Ercoşkun, seçimin ülkenin, milletin ve vatanın birliğine, beraberliğine vesile olmasını temenni etti.

"Ülke genelinde aldığımız seçim neticeleri ülkemizin geleceğine dair olan ümitleri daha da yeşerterek geleceğe dair ümitlerimizi de daha da güçlendirdi" diyen Ercoşkun, AK Parti'nin aldığı oy oranı ile iktidar olmasının sadece AK Parti'nin kazandığı anlamına gelmediğini, seçim neticelerinin sadece AK Parti'ye oy verenleri değil vermeyenleri de memnun ettiğini söyledi.

Seçimde sadece AK Parti'ye oy verenlerin değil tüm ülkenin kazandığına değinen Ercoşkun, "Bundan kötü niyetli vatan hainlerini muaf tutmak istiyorum. Çünkü bunların temennilerini ve gayelerini milletimiz çok iyi gördü. Bunun sonucunda AK Parti'yi tek başına iktidar yaptı" diye konuştu.

Ercoşkun, alınan sonuçların sorumlulukları bir kat daha arttırdığını anlatarak, "Çünkü 13 yıldır tek başına iktidar döneminde yapılan hizmetleri daha da ileriye götürebilmek için geçtiğimiz dönemlerde elde ettiğimiz tecrübelerinde faydasıyla bunların üstüne daha da fazla koyabilmek için sorumluluğumuzun biraz daha arttığının bilincindeyiz" ifadelerini kullandı.

"Ülkemizin ve milletimizin geleceğine hep birlikte katkı verelim" diyen Ercoşkun, sözlerini şöyle tamamladı:

"Burada seçim neticelerinden bireysel olarak pay çıkartmak doğru değil diye düşünüyorum. Bunun yerine kolektif ve toplu olarak birlik ve beraberlik anlamındaki durumun öne çıkarılması gerektiği kanaatindeyim. Bu seçim sonuçları milletin bir takdiri. Oyların 5 ay gibi bir kısa zamanda bu denli artışını şahsi başarılara endekslemek millete haksızlık olur. Milletin sağduyusuna haksızlık olur. Burada birlikte yapılan bir başarı vardır. Bu beraberliğin, bütünlüğün bir başarısıdır."