Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Aksoy:

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Aksoy:
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Aksoy:
- "(Güneydoğu) Bölge insanının karnını doyurmadan, bölgeyi ayağa kaldırmadan, bölge insanına yeterli asgari geçim indirimi sağlamadan orada silahları susturmanız mümkün değildir"

BOLU (AA) - Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İsmet Aksoy, "(Güneydoğu) Bölge insanının karnını doyurmadan, bölgeyi ayağa kaldırmadan, bölge insanına yeterli asgari geçim indirimi sağlamadan orada silahları susturmanız mümkün değildir" dedi.

Partisinin Bolu İl Başkanlığı'ni ziyaret eden Aksoy, Türk milletinin sıkıntılarını ve dertlerini çok önemsediklerini belirterek, "Bilindiği gibi Milli Görüş teşkilatı olarak biz bu ülkede defalarca iktidara ortak olduk. Her seferinde de milletin problemlerine çözüm bulduk. Bugün ortalıkta görüldüğü gibi ayrışmayı değil birleşmeyi, kavgayı değil sevgiyi ve kardeşliği ön plana çıkardık. Dolayısı ile biz iktidara ortak olduğumuzda milletimiz durumlarını daha iyi yaptı. Kardeşlik ilkelerini biraz daha ileri götürdü" diye konuştu.

Aksoy, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde tekrar iktidara aday olduklarını belirterek, "Sadece Meclise girmemiz de yetmez. İktidara ortak olmak istiyoruz. Dolayısıyla milletimizin bütün çektiği problemlere ve sıkıntılara çare olmak istiyoruz. Türk milleti bütün bu yaşananlara, muhatap olduğu bu tavırlara layık değildir. Daha iyilerine layıktır. Çalışmalarımız bu yöndedir" ifadesini kullandı.

Barış ve kardeşlik projesine değinen Aksoy, şunları kaydetti:

"Bölge insanının karnını doyurmadan, bölgeyi ayağa kaldırmadan, bölge insanına yeterli asgari geçim indirimi sağlamadan orada silahları susturmanız mümkün değildir. Biz baştan beri söylüyoruz. PKK Kürt insanının temsilcisi değildir. PKK emperyalizmin bölgedeki bir maşasıdır. Devletin bölgede yapmış olduğu hatalar var mıdır? Evet vardır. Fakat bunların derhal tedavi edilip bölge insanına yardım edilmesi gerekiyor. Bakın son 3 senedir çözüm süreci adı altında devlet bölgeden çekiliyor. Bu çok yanlış bir uygulamadır. Devletin, bizim devletimize, askerimize polisimize en ufak bir şekilde orada hakaret edilmesine müsaade etmemesi lazım. Bundan dolayı ümitsiz değiliz ama canımız çok sıkılıyor. İnşallah biz iktidara geldiğimizde bunların hepsini düzelteceğiz." 

Aksoy daha sonra kentteki sivil toplum kuruluşlarını ve meslek odalarını ziyaret etti.