Sebenli öğrenciler, Çanakale ve Bursa'yı gezdi

Sebenli öğrenciler, Çanakale ve Bursa'yı gezdi
Sebenli öğrenciler, Çanakale ve Bursa'yı gezdi
- Seben Belediyesi, ilçede öğrenim gören öğrenciler için Çanakkale ve Bursa'ya gezi düzenledi

BOLU (AA) - Seben Belediyesi, ilçede öğrenim gören öğrenciler için Çanakkale ve Bursa'ya gezi düzenledi.

Seben Belediyesinden yapılan açıklamada, belediye tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen kültür gezileri kapsamında ilçede eğitim gören 6.sınıf öğrencilerinin Çanakkale ve Bursa'ya götürüldüğü belirtildi.

Seben Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim gören 50 öğrenci ile gözetmen öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen gezi kapsamında Bursa'da, Tophane, Osmangazi ve Orhan Gazi Türbesi ile Ulu Cami ve Bakırcılar Çarşısını gezen öğrencilerin, Çanakkale'de konaklayarak Gelibolu Yarımadası'nda bulunan şehitlikleri ziyaret ederek dua ettikleri kaydedildi.

Öğrencilerin daha sonra, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde günümüz teknolojisi ile hazırlanmış olan ve o günleri anlatan kısa filmi izlediği ifade edildi.

Açıklamada, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ'ın şu görüşlerine de yer verildi:

"Öğrencilerimizi tarihi ve maneviyatı ile büyük önem taşıyan şehirlerimizi bizzat ziyaret ederek anı yaşasınlar düşüncesi ile bu gezileri gelenekselleştirdik. 'Çanakkale Geçilmez' dedirten kahraman askerlerimizin destan yazdıkları toprakları görmeleri için uğurladık. İnşallah Seben'de Çanakkaleyi gezmemiş öğrencimiz kalmayacak. Tarihimizde Çanakkale bir dönüm noktasıdır. Çanakkale Savaşında fedakarlıkla savaşan, canlarını veren kahraman Türk askeri o günün ağır şartlarına rağmen yüreklerindeki iman kuvvetiyle tüm dünyaya 'Çanakkale Geçilmez' dedirtmiştir. Biz de Çanakkale destanımızın ruhunu yaşatmak istedik."