"Süper Lig'e yeniden çıkma hedefimiz var"

"Süper Lig'e yeniden çıkma hedefimiz var"
"Süper Lig'e yeniden çıkma hedefimiz var"
- Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Kalpar: "Süper Lig hedefi doğrultusunda doğru oyuncu alınması gerekiyor" - "PTT 1. Lig'de maçlar zevkli ve çekişmeli geçiyor. Ligde herkes herkesi yenebilir"

BOLU (AA) - MEHMET EMİN GÜRBÜZ - ZAFER GÖDER - PTT 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor 'un teknik direktörü Hüseyin Kalpar, Süper Lig 'e yeniden çıkmayı hedeflediklerini söyledi. 

Bolu'nun Gerede ilçesindeki yeni sezon hazırlık kampında AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Kalpar, hedefleri doğrultusunda çalıştıklarını belirterek, "Bizim Süper Lig'e yeniden çıkma hedefimiz var. Bu hedef doğrultusunda doğru oyuncu alınması gerekiyor. Yerli ve yabancı oyuncuları takip ediyoruz. 4 yabancı oyuncuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Onları ilerleyen günlerde takımımıza kazandıracağız" diye konuştu. 

Kalpar, transferde takıma faydalı olabilecek oyuncuları tespit etmeye çalıştıklarını aktararak, "Geçen seneden kalan oyuncu yok. Neredeyse sıfırdan bir takım kuruyoruz. Onun için 2 eksik, 1 fazla hiç önemli değil. Önemli olan Kardemir Karabüspor'a faydalı olabilecek futbolcuları tespit ederek, şartlar da uygunsa onları alabilmek. Biz bu konuda ince eleyip biraz sık dokuyoruz. İnanıyorum ki, buraya iyi ve faydalı oyuncular alacağız" değerlendirmesinde bulundu. 

 

- "Ligde herkes herkesi yenebilir"

PTT 1. Lig'de çok iyi futbolculardan oluşan takımların olduğuna dikkati çeken Kalpar, "PTT 1. Lig'de maçlar zevkli ve çekişmeli geçiyor. Ligde herkes herkesi yenebilir. Onun için keyif veren bir lig oluyor" dedi.

Ligin her yıl daha zorlaştığından vurgulayan Kalpar, şunları kaydetti:

"Önceki sene daha farklıydı. Bu sene de çok zor geçeceğini biliyoruz. Çünkü herkes takımını güçlendiriyor. Takımlarını güçlendirmek için büyük çaba içinde oluyor. İmkanlarını da iyi kullanmaya çalışıyor. Bizim ligde takımlar, zaten iyi-kötü ya da  zayıf-güçlü takım şeklinde ayırt edilmiyor. O gün iyi olan takımlar kazanıyor. Bu ligde genelde çok iyi ve doğru mücadele edersen, kazanan takım oluyorsun."