Toplum Yararına Çalışma Programı

Toplum Yararına Çalışma Programı
Toplum Yararına Çalışma Programı
BOLU (AA) - Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Taş, İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında meraların temizliği için 15 işçi...

BOLU (AA) - Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Taş, İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında meraların temizliği için 15 işçi alındığını söyledi.

Taş, gazetecilere yaptığı açıklamada, "İl Merkezi ve İlçe Merkezindeki Mera, Tarım ve Köy Alanlarının Temizliği ve Rehabilitasyonu Projesi" çerçevesinde istihdamı sağlanan 15 işçinin, 6 ay süreyle çalışacağını belirtti.

Projenin maliyetinin yaklaşık 140 bin lira olduğunu ifade eden Taş, şunları söyledi:

"Çayır, mera, yaylak, kışlak ve otlak yeler başta olmak üzere tarım alanlarımızın ilimizin en önemli doğal zenginliği olduğunu ve sürdürülebilir tarımsal üretim için vazgeçilmez unsurlar. Bu doğal varlıklarımızın rehabilite edilmesi, bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması, tarımsal üretimden optimum faydayı sağlamakla beraber kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın da refah düzeyini arttıracak."

Meraların temizliğinde kullanılmak üzere dal parçalama makinesi ve 2 adet motorlu tırpan alındığını anlatan Taş, 15 işçinin istihdamıyla birlikte mera temizlik işlerinin hız kazanacağını kaydetti.