"Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu"

"Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu"
"Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu"
BOLU (AA) - Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Kayseri Medeniyetin Burçları Derneği tarafından Bolu Aladağlar'da...

BOLU (AA) - Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Kayseri Medeniyetin Burçları Derneği tarafından Bolu Aladağlar'da düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu" devam ediyor.

Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu'nun koordinatörlüğünü yürüten Medeniyetin Burçları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dursun, yaz okulu kapsamında birinci gurup öğrencilerin programlarının ve etkinliklerinin devam ettiğini belirtti.

Dursun, etkinlikler kapsamında öğrencilerin Seben Gölü ve Gölcük'te bulunan göl etrafında doğa yürüyüşü yaparak çevreyi daha yakından tanıma imkanı bulduklarını ifade ederek, "Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu kapsamında öğrenciler ilk önce Seben Gölü sahilinin etrafında birkaç kilometrelik yürüyüş yaptılar. Seben gölü etrafındaki bu doğa gezintisinin ardından, Gölcük'e geçen öğrenciler burada da yine Gölcük Gölü çevresindeki yürüyüş parkurunda gölün çevresini gezme imkanı buldular. Burada göl kenarında öğrencilere sucuk ekmek ikramında bulunuldu" diye konuştu.

"Afrikalı öğrenciler, göl kenarında piknik yapmaya gelen vatandaşların ilgisi ile karşılaştı" diyen Dursun," Vatandaşlarla birlikte voleybol oynayan öğrenciler, çocuklarla da hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler. Öğrenciler bu doğa yürüyüşü ve Gölcük'teki gezinin ardından kamp yaptıkları bölgeye geri döndüler" şeklinde konuştu.

Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Kayseri Medeniyetin Burçları Derneği tarafından Bolu Aladağlar'da düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu" kapsamında devam eden derslerde SADED ( Sanat Düşünce Eğitim Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Fatih Andı "Bugünün Asım'ı" isimli kitabı ile ilgili olarak öğrencilere konferans verdi.