Üniversie öğrencileri, ayakkabı firmalarını ziyaret etti

Üniversie öğrencileri, ayakkabı firmalarını ziyaret etti
Üniversie öğrencileri, ayakkabı firmalarını ziyaret etti
BOLU (AA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Programı öğrencileri, Ankara'daki iki büyük...

BOLU (AA) - Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Programı öğrencileri, Ankara 'daki iki büyük ayakkabı fabrikasına ziyaret etti.

AİBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, öğrencilerin ayakkabıların üretim aşamaları, ayakkabı teknolojisinde son yenilikler ve çalışma koşulları hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladıkları belirtildi.

Öğrencilerin, Avrupa 'nın en büyük askeri, emniyet, teknik bot ve ayakkabı üreticilerinden birini ziyaret ettiğini, imalat aşamaları ile laboratuvarlardaki test aşamalarını gördükleri belirtilen açıklamada, öğrencilerin, daha sonra ağırlıklı olarak ihracat yapan Türkiye 'nin önemli ayakkabı firmalarından birini daha ziyaret ettiği, burada Avrupa standartlarında üretim yapan firmanın işleyişini, Türkiye dışında ayakkabı üretiminin nasıl olduğunu öğrenme fırsatı yakaladığı kaydedildi.