Üniversite öğrencisi bıçaklanarak öldürüldü

Üniversite öğrencisi bıçaklanarak öldürüldü
Üniversite öğrencisi bıçaklanarak öldürüldü
- Bolu'da sınıf arkadaşı olduğu iddia edilen kişi tarafından bıçaklanan 23 yaşındaki genç kız, hayatını kaybetti

BOLU (AA) - Bolu'nun Gerede ilçesinde, caddede bıçaklanan üniversite öğrencisi genç kız yaşamını yitirdi.

İddiaya göre, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu kimya programı 1. sınıf öğrencisi Dilay Gül (23), arkadaşıyla telefonla konuşarak kaldığı yurda giderken Osmanlı Caddesi'nde sınıf arkadaşı olduğu ileri sürülen U.A. ile karşılaştı.

Genç kıza "platonik aşk" duyduğu iddia edilen U.A, erkek arkadaşıyla görüştüğünden şüphelendiği Gül ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine U.A, bıçak darbeleriyle yaraladığı genç kızı boğazını keserek öldürdü. 

Üniversite öğrencisinin çığlıkları üzerine vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, Gül'ün cesediyle karşılaştı.

Olay yerindeki incelemeleri sonucu üniversite öğrencisinin cep telefonunu bulan güvenlik güçleri, genç kızın telefonla son konuştuğu kişiyi aradı. Polis ekipleri, Dilay Gül ile telefonla yaptığı görüşme sırasında U.A. ile tartışmasını dinleyen ve görüşmeyi kaydeden arkadaşının paylaştığı bilgiler doğrultusunda zanlıyı evinde gözaltına aldı. 

Zanlının evindeki aramada, cep telefonu ve evin bazı bölümlerinde kan izlerine rastlayan polis ekipleri, kılıf içinde bir de bıçak buldu. 

Uyuşturucudan hakkında işlem yapıldığı ve 3 kez alkollü araba kullanmaktan yakalandığı iddia edilen zanlının, suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. 

Genç kızın cenazesinin, otopsi için Ankara  Adli Tıp Kurumuna gönderileceği bildirildi.