Üniversite öğrencisinin bıçaklanarak öldürülmesi

Üniversite öğrencisinin bıçaklanarak öldürülmesi
Üniversite öğrencisinin bıçaklanarak öldürülmesi
- Bolu'da sınıf arkadaşı olduğu iddia edilen kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen 23 yaşındaki Dilay Gül'ün yakınları büyük üzüntü yaşıyor - Gül'ün anneannesi Demirel: - "Şüphelinin torunumu birkaç rahatsız ettiğini biliyoruz, yaşadıklarımıza halen inanamıyorum"

BOLU (AA) -  Bolu'nun Gerede ilçesinde caddede bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Dilay Gül'ün (23) yakınları büyük üzüntü yaşıyor.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu kimya programı 1. sınıf öğrencisi Gül'ün öldürüldüğü haberini alan yakınları Gerede'ye geldi.  Genç kızın yakınlarına okulundaki ve kaldığı yurttaki eşyaları teslim edildi.

Gül'ün anneannesi Belgüzar Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genç kızın Gerede'deki yüksekokula bir süre önce kayıt yaptırdığını söyledi.

Torununun hiçbir suçu ve günahı olmadığını belirten Demirel, "Kızımı polis arayarak 'Dilay'ın öldüğünü' söylemiş. Yakınlarında oturduğum için hemen benim evime geldi. Ben inanmak istemedim, sonra bir arkadaşı aramış durumu anlatmış. Olayı duyunca taş kesildim" dedi.

Demirel, haberi aldıktan sonra hemen yaşadıkları Bursa'dan Gerede'ye hareket ettiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

"Şüphelinin torunumu birkaç rahatsız ettiğini biliyoruz, yaşadıklarımıza halen inanamıyorum. Bu kişiyle herhangi bir arkadaşlığı yoktu. Birkaç ay birlikte olsalar, diyeceğim 'kıskandı' ama öyle bir şey yok. Burada yeni başladılar okula. Bildiğimiz kadarıyla torunum onu birkaç kez reddetmiş. Herhalde gıcık oldu ya da para istedi. Bilemiyoruz. Melek gibi kızdı, kimseyle dalaşmaz, kimseye laf söylemezdi."

Cenazeyi Ankara Adli Tıp Kurumundan aldıktan sonra yarın Bursa'nın Gemlik ilçesinde defnetmeyi planladıklarını belirten Demirel, "Torunumun kuşu vardı, onu da buraya getirmişti. Onu çok severdi. Şimdi onun hatırasına biz sahip çıkacağız" ifadesini kullandı. 

Üniversite öğrencisi Dilay Gül'ü bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla sınıf arkadaşı olduğu ileri sürülen U.A. gözaltına alınmış, şüphelinin genç kıza "platonik aşk " duyduğu öne sürülmüştü.