Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
BOLU (AA) - Tipi ve kayan araçlar nedeniyle ulaşıma kapanan Tem Otoyolunun Bolu Dağı kesimi Ankara yönü ulaşıma açıldı.Bolu Dağı'nda sabah...

BOLU (AA) - Tipi ve kayan araçlar nedeniyle ulaşıma kapanan Tem Otoyolunun Bolu Dağı kesimi Ankara yönü ulaşıma açıldı.

Bolu Dağı'nda sabah saatlerinde etkili olan tipi ve kar yağışı nedeniyle Tem Otoyolu ve D-100 karayolunda sürücüler zor anlar yaşadı. Kayan araçlar nedeniyle yol zaman zaman ulaşıma kapandı. Tem Otoyolunun Bolu Dağı kesimi viyadükleri üzerinde kayan tır ve kamyonlar nedeniyle yol saatlerce ulaşıma kapandı. Türk Kızılay'ı ekipleri tarafından yolda kalanlara sıcak çorba ikram edildi.

Ulaşıma kapanan yol, Karayolları ekiplerince kayan araçların kaldırılmasıyla açıldı. Ekipler, kilometrelerce uzunlukta konvoy oluşturan araçların yollarına devam edebilmesi için yoğun şekilde çalışıyor. 

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bolu ve Düzce ekiplerinin karla mücadele konusunda koordineli şekilde çalıştığını, Tem Otoyolu'nda kayan tır ve kamyonlar nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşandığını, ekiplerin yoğun bir çalışması sonucunda yolu ulaşıma açtığını belirtti. Zahteroğulları, Bolu güzergahındaki yolların ulaşıma açık olduğunu ifade etti.

 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Sabah

  ,

  Kızılay

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  sıcak

  ,

  konvoy