14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
- AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki: - "Sağlık politikalarına ve sağlığa yapılan yatırım, insana, dolayısıyla geleceğe yapılan en büyük yatırımdır"

BURDUR (AA) - AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Faki mesajında, canla başla görev yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, sağlık hizmetlerinin devletin en öncelikli görevleri arasında yer aldığını bildirdi.

Sağlık hizmetleri alanında yürütülen çalışmaların, ülkelerin gelişmişliği bakımından önemli bir gösterge olduğuna vurgulayan Süleyman Faki, sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınmasının, AK Parti iktidarının sosyal devlet anlayışının gereği olduğunu belirtti. Faki, "Sağlık politikalarına ve sağlığa yapılan yatırım, insana, dolayısıyla geleceğe yapılan en büyük yatırımdır" dedi.

Son yıllarda sağlıkta ciddi atılımlar yapıldığına dikkati çeken Faki, herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmeti felsefesiyle reform niteliğinde düzenlemelerin yapıldığını, yıllarca ihmal edilen sorunların üzerine kararlılıkla gidildiğini ve önemli düzenlemelerin hayata geçirildiğini kaydetti.