19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
- Burdur Belediye Başkanı Ercengiz: - "Türk ulusu, şehit ve gazilerini her zaman en yüce duygularla anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktadır"

BURDUR (AA) - Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Türk ulusunun şehit ve gazilerini her zaman en yüce duygularla anımsadığını, onlara sonsuz sevgi ve saygı duyduğunu bildirdi. 

Ercengiz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, bugünün, TBMM tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği çok anlamlı ve tarihi bir gün olduğunu kaydetti. 

Şehit ve gazilerin,  Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşayacağının, Türk ulusunun bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmayacağının ölümsüz simgeleri olarak gönüllerdeki saygın yerlerini aldıklarını belirten Ercengiz, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Onlar, yüce Türk ulusunun mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle ülkelerine hizmet etmişler, yurtseverlikleriyle örnek olmuşlardır. Türk ulusu, şehit ve gazilerini her zaman en yüce duygularla anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktadır. Vatan sevgisiyle kahramanlığın ve fedakarlığın sembolleri olan, kendileriyle gurur ve onur duyduğumuz şehitlerimizle gazilerimize sahip çıkmak ne kadar görevimizse, onların ailelerine sahip çıkmakta o kadar görevimiz olmalıdır. Bu, hem vatanseverliğin hem de tarihimize karşı sorumluluğun bir gereğidir."

Ercengiz mesajında, gazi unvanı verilişinin yıl dönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitler ile ebediyete intikal eden tüm gazileri bir kez daha rahmet ve minnetle andığını, hayatta olan gazilere aileleriyle sağlık ve esenlik dilediğini bildirdi.