29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Burdur Valisi Kürklü: - "Cumhuriyet'i korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir"

BURDUR (AA) - Burdur Valisi Hasan Kürklü, Cumhuriyet'i korumanın ve gelecek nesillere taşımanın herkesin görevi olduğunu bildirdi. 

Kürklü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletinin en büyük eseri olan, milletin şeref abidesi Cumhuriyet'in 92. kuruluş yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Cumhuriyet'in, bir ortak değerler bütünü olduğunu, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, birinci sınıf vatandaş olarak gören, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kavrayan bir yönetim biçimi olduğunu ifade eden Kürklü mesajında, şu görüşlere yer verdi:

"Cumhuriyet'i korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Cumhuriyet'i yüceltmenin, bir refah toplumu yaratmanın sorumluluğu hepimizin sırtındadır. Ortak paydamız Atatürk'ün en büyük eseri olan demokratik ve laik Cumhuriyet'i sonsuza dek yaşatmaktır. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu, Cumhuriyet yönetiminin kuruluş felsefesinde var olan çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmak için ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz."

Kürklü, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, acısı yüreklerde çok taze olan Mehmetçikler ile ebediyete intikal etmiş şehitleri ve gazileri sonsuz şükran duyguları ve rahmetle andığını, halkın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerle kutladığını bildirdi.