AK Parti Burdur 5'inci Olağan Kongresi

AK Parti Burdur 5'inci Olağan Kongresi
AK Parti Burdur 5'inci Olağan Kongresi
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül: - "Kemal Kılıçdaroğlu darbe olacağına inansın, milli iradeyi iktidardan indireceğine inansın, İzmir Büyükşehir'deki zabıtayla bile iş birliği yapar"

BURDUR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül,  " Kemal Kılıçdaroğlu darbe olacağına inansın, milli iradeyi iktidardan indireceğine inansın, İzmir Büyükşehir'deki zabıtayla bile iş birliği yapar" dedi.

Partisinin Hüsnü Bayer Spor Salonu'nda düzenlediği AK Parti Burdur 5'inci Olağan Kongresi'nde konuşan Gül, Türkiye'nin AK Parti ile siyasi ve ekonomik istikrar sağladığını söyledi.

Bu ekonomik istikrarı bozmak isteyenlerin olduğunu belirten Gül, "30 Mart'ta da bir takım iddialarla, bir takım kumpaslarla AK Parti'nin önünü kesmeye çalıştılar. Ama asıl mesele bu ülkenin istiklaline ve istikbaline müdahale etmekti" dedi.

"Bu ülkenin Dışişleri Bakanı'nı dinlemek hangi inanışa, hangi dünya görüşüne sığar" diyen Gül, "Bu ülkenin Bayırbucak Türkmenlerine yardım götürmek için MİT tırını durdurarak, MİT personelini yere yatırarak müdahale etmek hangi anlayışa sığar. Ama devlet içerisinde paralel bir yapılanma devletin geleceğine kastetmek için 2 seçimde bir takım ittifaklar kurdu. Bu seçimde de yine ittifaklar kurarak, Kılıçdaroğlu'nun kulağına sufle ediyor, Kılıçdaroğlu papağan gibi aynı şeyleri tekrar ediyor" ifadesini kullandı. 

Gül, şunları kaydetti:

"Ve o kadar da acemi ki geçen günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Somali'deydi. Orada Somalili çocuklara boyama kitabı hediye ediyor. Bir tane internet sitesi var. Şaka yapıyor. Bu ana muhalefet lideri de, komik bir siyasi anlayış ya da geleneksel yapıdan geldiği için belki, o komediyi alıyor, ne yapmışlar resimde 'Ali Baba ve Kırkharamiler' diye bir hikaye kitabını oraya monte etmişler. Boyama kitabının yerine onu koymuşlar. Bu da çıkıyor elinde gösteriyor, 'Cumhurbaşkanı Kırkharamileri dağıtıyor çocuklara' diyor. Ya Allah'tan kork. Bu montajı çok iyi bildikleri için kendisi de montaj bir ana muhalefet lideri olduğu için, kasetlerle geldiği için, bunu ciddiye alıp söyledi. Ama gereken dersi sandıkta siz vereceksiniz."

Gül, "Türkiye'nin en büyük handikabı ana muhalefetinin olmayışı. Türkiye'de milliyetçi bir parti istiyorsanız, IMF'ye, dışarıya, ekonomik siyasi olarak bağımsızlığını ilan eden AK Partiden daha milliyetçi hiç bir parti yoktur. Hiçbir anlayış yoktur" diye konuştu. 

Gül, Türk vatandaşlarının dünyada ay yıldızlı bayrağı göğsünü gere gere taşıdığını anlattı.  

Türkiye'de ana muhalefet eksikliğinin bulunduğunu bildiren Gül, sözlerini şöyle tamamladı:

" CHP 'nin bütün yaptığı şey bütün darbecilerle kol kola mücadele etmesidir. Bunlar, rahmetli Menderes'i iktidardan indirip cezaevine ve idam sehpasına götürürken, askerlerle vesayetçilerle, darbecilerle iş birliği yapan bir anlayış ve zihniyettir. Bunların genlerinde darbecilerle iş tutmak vardır. Bunlar 12 Mart'ta da darbecilerle iş tuttu, 28 Şubat'ta da darbecilerle iş tuttu, şimdi de paralel yapıyla iş tutarak darbe girişimindeki bu yapılara destek vermektedirler. Kemal Kılıçdaroğlu darbe olacağına inansın, milli iradeyi iktidardan indireceğine inansın, İzmir Büyükşehir'deki zabıtayla bile iş birliği yapar. Bunlar bütün vesayet girişimlerine selam durmuş bir gelenekten geliyorlar. Türkiye açısından Türk siyaseti açısından çok üzücü bir tablo."

Kongrede Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisi sunuldu ve mesajı okundu. Kongre öncesinde ise yerel sanatçı Halil Başkal konser verdi.