AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı İş:

AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı İş:
AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı İş:
- "Önceki Belediye Başkanımız Sebahattin Akkaya'nın ve genel merkezin de desteklediği işleri, projeleri, makyaj yaparak Genel Başkan'a (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) sundular. Peki bunları Genel Başkan yedi mi? Bence yemedi"

BURDUR (AA) - AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Birkan İş, eski Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya'nın çalışmalarının Burdur Belediyesince yeni projeler gibi  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'na sunulduğunu ileri sürdü.

İş, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, belediyenin çalışmalarını değerlendirmek için bir yıl beklediklerini söyledi. Bu süre sonunda karşılaştıkları tabloda hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten İş, şöyle konuştu:

"1 Nisan'da denetim komisyonunun raporuna göre 46 milyon 500 bin lira borç bulunmaktadır. Yani 'Bu süreçte borçları ödüyoruz, onun için hizmet yapamıyoruz' iddiası gerçek dışıdır ve mevcut borca 3 milyon 500 bin lira daha eklenmiştir. Kaldı ki bizler, borç edebiyatı yapmıyoruz ve yapmayacağız. Gerekliyse borçlanılır. Çalışan belediyeler için bundan doğalı yoktur. Ama karşılığında proje, eser veya hizmet olmalıdır. Bugün itibarıyla maalesef bunları göremedik."

İş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun 25 Mart'ta Burdur'a geldiğini hatırlattı. İş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Önceki Belediye Başkanımız Sebahattin Akkaya'nın ve genel merkezin de desteklediği işleri, projeleri, makyaj yaparak Genel Başkan'a sundular. Peki bunları Genel Başkan yedi mi? Bence yemedi. Çünkü Kılıçdaroğlu buradaki konuşmasında sadece 'Belediyeden işçi çıkarılmadığını' söyledi. Gerçi 89 işçinin çıktığından haberi de yoktu. Genel siyasetten, yargı bağımsızlığından ve demokrasiden konuştu. Nedense açılışını yaptığı projeler ile ilgili konuşma yapmadı."