AK Parti İl Başkanı Bütüner:

AK Parti İl Başkanı Bütüner:
AK Parti İl Başkanı Bütüner:
- "Haziran seçimlerinde Burdur'da özlenen tabloyu, 3 milletvekilini Adalet ve Kalkınma Partisi saflarına kazandıracağız"

BURDUR (AA) - AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner, haziran seçimlerinde Burdur'da 3 milletvekilini  AK Parti  saflarına kazandıracaklarını bildirdi.

Basın toplantısına çocukları Muhammed Emin, Okan Selim, Sümeyye Dila ve eşi Aliye Bütüner ile katılan Ömer Bütüner, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun il başkanlığı görevini kendisine vermesinin ardından, kongre sonrasında olumsuz gibi görünen bazı durumlar yaşandığını söyledi. 

Kendisinin bundan sonraki süreçte birlik ve beraberliğin temsilcisi olacağını belirten Bütüner, "Bize güvenen ve bu görevi veren insanları mahcup etmeyeceğimize ve Burdur'da bize verilen çıtayı, bayrağı daha yukarılara taşıyacağımıza yürekten inanmanızı istiyorum" diye konuştu. 

Bütüner partilerinde, Burdur'un sorunlarını bilen, bu sorunlara çözüm ve fikir üretebilecek, enerjisini koyacak kadrolar bulunduğunu kaydetti. 

Oturdukları koltuklardan güç alan değil, bu koltuklara güç veren kişilerden oluşan bir yönetim kurulu oluşturmaya gayret ettiklerini anlatan Bütüner, şöyle konuştu:

"Bu süreçte 9 bin 500-10 bin üyesi olan bir il teşkilatının 40 kişilik yönetime sığdırılması elbette zordu. Dolayısıyla istesek de istemesek de bazı arkadaşlarımız listenin dışında kaldı. Bu elbette bir takım kırgınlıklara sebebiyet vermiş olabilir. Biz hepsini seviyoruz. Kontenjan sınırı nedeniyle listelere girememiş kardeşlerimizi bir araya getirerek, 2001 yılında çıkılan bu kutlu yolculukta görev almış kardeşlerimizi sahaya indirerek haziran seçimlerinde Burdur'da özlenen tabloyu, 3 milletvekilini  Adalet ve Kalkınma Partisi saflarına kazandıracağız."