Atık pil toplayan okullara ödülleri verildi

Atık pil toplayan okullara ödülleri verildi
Atık pil toplayan okullara ödülleri verildi
BURDUR (AA) - Bucak Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) arasında imzalanan protokol kapsamında ilçede 276...

BURDUR (AA) - Bucak Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) arasında imzalanan protokol kapsamında ilçede 276 kilogram atık pil toplandı.

Kampanya sonunda il genelinde yapılan yarışma sonunda il merkezinde Burdur Anadolu Lisesi 145 kilogram ile birinci, Bucak Karapınar İlkokulu topladığı 59 kilogram pil ile ikinci, Bucak Özel Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de 44 kilogram ile üçüncü oldu.

TAP tarafından Bucak Karapınar İlkokulu'na spor malzemeleri, Özel Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne de satranç takımları hediye edildi.

Bucak Belediyesi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, "Atık pilleri düzenli şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylece daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak için belediye olarak bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Bu çerçevede kampanyamıza destek veren tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum" dedi.