Bucak'ta "Çanakkale ve Mehmet Akif" sergisi açıldı

Bucak'ta "Çanakkale ve Mehmet Akif" sergisi açıldı
Bucak'ta "Çanakkale ve Mehmet Akif" sergisi açıldı
BURDUR (AA) - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından "Çanakkale ve Mehmet...

BURDUR (AA) - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından " Çanakkale ve Mehmet Akif Ersoy" konulu sergi açıldı.

Yüksekokul salonunda açılan sergide Grafik Tasarım ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi ve Mehmet Akif Ersoy konulu karakalem, karma, giyim, dijital baskı gibi çalışmalar yer aldı. 

 Yüksekokul Müdür Vekili Yrd. Doç. Dr. Nil Esra Dal, serginin açılışında, Çanakkale Zaferi'nin bugün meydana gelmiş gibi hala canlı olduğunu söyledi.

Çanakkale Zaferi'nin unutulmadığını ve kesinlikle unutulmayacağını belirten Dal, "Çanakkale Zaferi anaların gözyaşı ve Mehmetçiğimizin canı ve kanıdır. Bu sergide de İstiklal Marşımızın yazarı ve üniversitemize adını veren Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitlerin yer aldığı çalışmalar ön plana çıkmıştır" dedi. 

Serginin açılışına akademisyenler ve öğrenciler katıldı.