Bucak'ta çevre temizliği etkinliği yapıldı

Bucak'ta çevre temizliği etkinliği yapıldı
Bucak'ta çevre temizliği etkinliği yapıldı
BURDUR (AA) - Bucak Belediyesi, TEMA Bucak Temsilciliği, Bucak Orman Müdürlüğü, Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu...

BURDUR (AA) - Bucak Belediyesi, TEMA Bucak Temsilciliği, Bucak Orman Müdürlüğü, Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu öğrencileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, "Let's Do It-Haydi Yapalım" kampanyası kapsamında ilçede cadde ve sokaklarda temizlik yaptı.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan gönüllüler, eldivenlerini takıp çevredeki çöpleri topladı. Temizlik çalışması, ara sokak ve caddelerde devam etti. Grup, Bucak Kent Ormanı, İncirhan ve Sazak gibi mesire alanlarında da temizlik yaptı.

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2008 yılında Estonya'da başlayan "Hadi Yapalım" hareketi kapsamında temizlik çalışması gerçekleştirildiğini bildirdi. Belediye olarak her zaman "Yeşil bir Bucak" ilkesiyle çalıştıklarını anlatan Mutlu, şöyle konuştu:

"Belediyemiz olarak çevremize duyarlıyız. Ekiplerimiz gecesini gündüzüne katarak, imkanları seferber ederek temiz bir Bucak için çalışmakta. Vatandaşlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin daha da bilinçlenmesi için bu organizasyonu düzenledik. İlçemizin farklı noktalarını gün boyu temizlik gönülleriyle temizleyeceğiz. Bugünden itibaren büyüklerimiz küçük çocuklarımızı, küçük çocuklarımız büyüklerimizi yere bir çöp atıldığı zaman uyaracak. İnşallah bu proje ilçemiz için hayırlı olur."

Kampanya kapsamında Belediye Başkanı Mutlu da temizlik yaptı.