Bucak'ta toplu konutlar için başvurular başladı

Bucak'ta toplu konutlar için başvurular başladı
Bucak'ta toplu konutlar için başvurular başladı
BURDUR (AA) - Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, ilçede yapılacak 129 konut için başvuruların başladığını bildirdi. Mutlu, gazetecilere yaptığı...

BURDUR (AA) - Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, ilçede yapılacak 129 konut için başvuruların başladığını bildirdi. 

Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede 2+1 ve 3+1 olmak üzere 129 TOKİ konutu için ön başvuruların 30 Ekim'e kadar süreceğini söyledi. 

TOKİ mülkiyetine ait bin 2 ada ve 1 ve 2 nolu parsellerde 11 bin 227 metrekarelik alanda B1 tip ve C1 tip olmak üzere iki tip konut yapılacağını anlatan Mutlu, şöyle konuştu:

"B1 tip dediğimiz projemiz 75 metrekare 2+1 daireden oluşuyor. C1 tip dediğimiz konutlar ise brüt 110 metrekare 3+1 şeklinde olacak. Başvuru ücretleri  Ziraat Bankası'nda açılmış hesap numarasına yatırılacak. B1 tipi konuta başvuru bedeli 4 bin lira  olup ortalama satış fiyatı 100 bin liradır. 180 ay taksit yapılacak. Ortalama 489 lira aylık tutarla ev sahibi olma imkanı sunacağız. C1 tipi konutların 6 bin lira başvuru ücreti var. TOKİ'nin bize yapmış olduğu 120 ay taksit ve ortalama bin 41 lira aylık ücreti var. Buranın da toplam maliyeti 147 bin liradır. "

TOKİ konutlarının Çamlıca Mahallesi'nde yapılacağını belirten Mutlu, konut sahibi olmak isteyen vatandaşların belediyeye gelerek projeleri inceleyebileceklerini kaydetti. 

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Konut

  ,

  Ziraat

  ,

  lira

  ,

  taksit