Bucak'taki okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazır

Bucak'taki okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazır
Bucak'taki okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazır
BURDUR (AA) - Bucak Kaymakamı İsmail Bayata, Belediye Başkanı Süleyman Mutlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Dinç, okullarda incelemelerde...

BURDUR (AA) - Bucak Kaymakamı İsmail Bayata, Belediye Başkanı Süleyman Mutlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Dinç, okullarda incelemelerde bulundu.

Kaymakam İsmail Bayata, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Okulların eğitim öğretim yılına hazırlanmasının sadece devlet imkanlarıyla karşılanmasının yeterli olmayacağının altını çizen Bayata, şöyle konuştu:

"Son 7-8 yılda ilçemize yeni kazandırılmış 11 okulumuz var. Bunların yükü tabi ki oldukça ağır. El birliği olmadan yapılması zor. Yeni planladığımız okul yerleri de var. İnşallah okullar açılana kadar son gördüğümüz aksaklıkları da tamamlama fırsatımız olur."

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Dinç, Oğuzhan Ortaokulunun açılışının gelecek yıl yapılacağını bildirdi. Okulda 16 derslik bulunduğunu kaydeden Dinç, "400 öğrenci kapasitesi olacak. Velilerimiz ve öğrencilerimizin memnun kalacağı, yeni ve tertemiz bir okulumuz daha olacak" dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Mutlu da eğitime desteklerinin devam ettiğini bildirdi. Bucak'a çok güzel bir okul kazandırdıklarının altını çizen Mutlu, "Yerel yöneticiler ve  adamları olarak eğitime son derece önem vermekteyiz. Okullarımızın eksiklerini giderme konusunda elimizden gelen yardımı yapmaktayız. Eski olan binaları yenileme konusunda da desteklerimiz olacaktır" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  derece