Burdar'da belediye personeline hizmet içi eğitim semineri

Burdar'da belediye personeline hizmet içi eğitim semineri
Burdar'da belediye personeline hizmet içi eğitim semineri
BURDUR (AA) - Akdeniz Belediyeler Birliği'nin organize ettiği, "Halkla İlişkiler ve Kişisel Gelişim Eğitim Programı" kapsamında Karamanlı ve...

BURDUR (AA) -  Akdeniz Belediyeler Birliği'nin organize ettiği, "Halkla İlişkiler ve Kişisel Gelişim Eğitim Programı" kapsamında Karamanlı ve Fethiye'ye bağlı Seydikemer Belediyesi personeline " iletişim kurma" konulu seminer verildi.

Sosyolog Sayra Sayar tarafından, Nimet Güvener Konferans Salonu'nda verilen seminerde, iletişim süreç ve unsurları, kurum içi ve hizmet sunulan kesim ile sağlıklı iletişimin nasıl kurulacağı, hoşgörü ve empati kurulması, dinlemenin önemi, etkin dinleme becerisi oluşturma ve geliştirme konuları anlatıldı.

Sosyolog Sayar, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye personeline verilen hizmet içi eğitimle, hem personeller arasında hem de vatandaşa yönelik hizmet kalitesini artırmayı amaçladıklarını anlattı.

Yerel yönetimlerin şekil değiştirdiğini ifade eden Sayar, "Buna istinaden verilen hizmetin kapsamı genişliyor. Vatandaşla olan rutin hizmetin dışında, ilişkilerin güçlendirilmesi hedef alınıyor. Yapılan çalışmanın ana teması, belediye çalışanlarımızın bilinçlendirilmesini kapsıyor" diye konuştu.

Akdeniz Belediyeler Birliği'nde uzman olarak görev alan Esra Akdoğan, rutin hizmetler için eğitim semineri sunulduğunu belirtti.

Akdoğan, eğitime daha rahat ulaşabilmek için mümkün olduğu kadar yakın bölgelere tercih etmeye çalıştıklarını kaydetti.