Burdur 112 Çağrı Merkezi, vatandaşları bilgilendirdi

Burdur 112 Çağrı Merkezi, vatandaşları bilgilendirdi
Burdur 112 Çağrı Merkezi, vatandaşları bilgilendirdi
BURDUR (AA) - Burdur 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşlara broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı. Ekipler, 112 acil...

BURDUR (AA) - Burdur 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşlara broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı. 

Ekipler, 112 acil çağrı numarasının farkındalığını artırmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara broşür dağıttı. 110 itfaiye, 112 sıhhi imdat, 155 polis imdat, 156 jandarma ve 122 AFAD gibi çağrı hizmetlerinin toplandığı 112 acil çağrı numarası hakkında vatandaşlara bilgi veren ekipler, numaranın akılda kalıcı olması için çalışma yaptı. 

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise 112 Acil Çağrı Merkezinin etkin şekilde hizmet sunmayı hedeflediği bildirildi. Merkezin sabit, mobil ve ankesörlü telefonlardan ücretsiz aranabileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Telefonların herhangi bir nedenle aramaya kapalı olması halinde dahi 112 numarası ücretsiz aranabiliyor. 112 çağrı numarasıyla ilgili vatandaşlarımıza ve öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarına yıl boyunca devam edilecek."


  ETİKETLER:

  AFAD

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet