Burdur Belediye Başkanı Ercengiz:

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz:
Burdur Belediye Başkanı Ercengiz:
- "Bize destek verin, iktidarın belediye başkanı olayım. Ben o zaman tabiri caizse Burdur'u uçurayım"

BURDUR (AA) - Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, genel seçimlere ilişkin, "Bize destek verin, iktidarın belediye başkanı olayım. Ben o zaman tabiri caizse Burdur'u uçurayım" dedi. 

Belediyenin çalışmalarını basın mensuplarıyla yerinde inceleyen Ercengiz, göl kıyısındaki halk plajında yeni bir yürüyüş bandı oluşturduklarını, bu bölgeyi mümkün olduğu kadar taşıt trafiğine kapatacaklarını söyledi.

Göl kıyısındaki spor alanlarının yapımı tamamladıklarını, oturma alanlarını da çoğaltacaklarını anlatan Ercengiz, "İki seyir terası daha yapacağız. Teraslarımızın birine vatandaşımızın su ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri küçük bir işletme açacağız" dedi. 

Ercengiz, gölde su sporlarını teşvik etmek için çalışma yapacaklarını kaydetti.

Bu yıl yağışların biraz daha fazla olması dolayısıyla göldeki su seviyesinde uzun yıllar sonra artış yaşandığını belirten Ercengiz, "Asıl amacımız Burdur Gölü'ne su girişinin sağlanması. Bununla ilgili her fırsatta etkin tarım tekniklerinin kullanılması, vahşi sulamanın önüne geçilmesinin altını çiziyoruz" diye konuştu.

- Alışveriş merkezi için çalışma başlatıldı

Ercengiz, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında BİMTAŞ Sosyal Tesislerini bu yılın temmuz ayının sonuna doğru açmayı planladıklarını, Alyazma Orman İçi Piknik Alanı'nında da çalışma yaptıklarını dile getirdi.

Burdur Otogarı'nın yanında belediyeye ait arazide alış veriş merkezi yapımı için ihale sürecini kısa süre sonra başlatacaklarını anlatan Ercengiz, burada kentin ihtiyaçlarını karşılayacak bir çalışma yapacaklarının altını çizdi.

Ercengiz, İstasyon Caddesi'nin marka cadde yapılacağını, bu kapsamda caddeyi doğal taş döşendiğini dile getirdi.

Belediye olarak toplu konut çalışmalarını sürdürdüklerini, 326 vatandaşı ceplerinden 1 kuruş çıkmadan konut sahibi yapacaklarını ifade eden Ercengiz, bir taraftan da su ve arıtma tesisi sorunlarının çözüldüğünü anlattı. 

- "Partizan bir kimlikle belediye başkanlığı yapmıyorum"

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler hakkında değerlendirmelerde bulunan Ercengiz, şunları kaydetti:

"Partizan bir kimlikle belediye başkanlığı yapmıyorum. Ancak CHP 'li belediye başkanı olarak, imkanlarımız olduğunda neler yapabileceğimizi göstermek istiyorum. İktidarla aynı partiden olmadığım için Burdur'un hizmet alamayacağı şeklinde görüşler vardı. Bunun olmadığı gösterdik. Burdur hak ettiği paraya bütçeden aldığı sürece kendi olanaklarımızla da bunu artırarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Kaldı ki eğer bu iktidar partisinin marifetiyle olacaksa, o zaman halkımızdan destek istiyorum. Bize destek verin, iktidarın belediye başkanı olayım. Ben o zaman tabiri caizse Burdur'u uçurayım."

Ercengiz, bir anket çalışması yaptırdıklarını ve buna göre vatandaşların yüzde 68'inin belediyenin çalışmalarından memnun olduğu sonucunun ortaya çıktığını sözlerine ekledi.