Burdur Belediyesi Katlı Otoparkı tamamlandı

Burdur Belediyesi Katlı Otoparkı tamamlandı
Burdur Belediyesi Katlı Otoparkı tamamlandı
BURDUR (AA) - Burdur Belediyesi tarafından yaptırılan katlı otoparkın tamamlandığı bildirildi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, gazetecilere...

BURDUR (AA) - Burdur Belediyesi tarafından yaptırılan katlı otoparkın tamamlandığı bildirildi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, son teknolojinin kullanıldığı otoparkta park yönlendirme ve otopark otomasyon sisteminin yer aldığını söyledi. 

Temeli geçen yılın nisan ayında atılan otoparkın planlanandan 2 ay önce tamamlandığını anlatan Ercengiz, şu bilgileri verdi:

"Otoparkta anons, kamera, yangın ve havalandırma sistemleri de bulunuyor. 5 katı bulunan otopark, teras katla 400 araç kapasitesine ulaşabiliyor. 8 engelli park yerinin bulunduğu otoparkta, engelli ve kadın , erkek  tuvaletleri ile asansör de yer alıyor. 5 milyon 580 bin liraya mal edilen katlı otoparkın geçici kabulü tamamlandı."

Ercengiz, yakın zamanda açılışı yapılacak otopark ile Gazi Caddesi ve Yukarı Pazar mevkisinde yaşanan trafik sorununu çözeceklerini bildirdi. 

Kent trafiği rahatlatmak amacıyla çeşitli düzenlemeler yapılacaklarını belirten Ercengiz, "Özellikle mesai çıkışlarında trafiğin durma noktasına geldiği Gazi Caddesi ve Adliye Caddesi'nde düzenlemeler olacak. Amacımız akıcı bir trafiği Burdur'a kazandırmak" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Pazar

  ,

  Asansör

  ,

  adliye

  ,

  kent

  ,

  engelli