Burdur'da ambulans teslim töreni

Burdur'da ambulans teslim töreni
Burdur'da ambulans teslim töreni
- Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur'a gönderilen 7 ambulans ve bir medikal kurtarma aracı, törenle sağlık personeline teslim edildi

BURDUR (AA) - Burdur Sağlık Müdürlüğü,  Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur'a gönderilen araçları personeline teslim etti. 

İl Sağlık Müdürlüğü Salonunda düzenlenen programda konuşan Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, sağlık konusunda koruyucu hizmetlerin ve 112 sağlık hizmetlerinin büyük önem taşıdığını söyledi. 

Geçmiş dönemlerde insanların hastanelere kollarından ve bacaklarından tutularak götürüldüğünü anlatan Sandıkçı, "Yollarda büyük kayıplar yaşanıyordu. Son yıllarda 112 servislerinde genç ve deneyimli elemanlar var. Çok dakik ve organize hizmetler sunarak insanları kaza ya da yaralanma anında hastanelere yetiştiriyorlar" dedi.

Sandıkçı, bu bilincin bütün topluma yayılması gerektiğine işaret etti.

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sırrı Şenbayram ise amaçlarının tüm sağlık teşkilatı olarak Burdur'da acil sağlık hizmetlerini en üst seviyeye getirmek olduğunu kaydetti. Sağlık hizmetleri konusunda Türkiye 'nin en iyisi olmak için çalıştıklarını belirten Şenbayram, şöyle konuştu:

"Bu konuda pek çok adım attık. Vaka ulaşım sürelerinde zaten Türkiye'de zirvede olan bir ildik. Ama birçok anlamda eksiklerimiz vardı. Bunları gidermeye çalışıyoruz. En büyük sorunumuz eğitim sorunuydu. Eğitim konusunda dışarıya bağımlıydık. Şu anda artık eğitimleri Burdur'da verilebilir hale geldik."

Programda Burdur Sağlık Müdürlüğünün çalışmalarının anlatıldığı sunum yapıldı. 

Daha sonra Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 7 ambulans, bir medikal kurtarma aracı ile acil ekipmanları törenle sağlık personeline teslim edildi.