Burdur'da "Bereket Ormanı"na fidan dikildi

Burdur'da "Bereket Ormanı"na fidan dikildi
Burdur'da "Bereket Ormanı"na fidan dikildi
BURDUR (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri...

BURDUR (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca Gönül Elçileri Projesi kapsamında oluşturulan "Bereket Ormanı"na Vali Hasan Kürklü'nün eşi Nesibe Kürklü'nün koordinasyonunda, 5 bin fidan dikildi.

Büğdüz yolunda bulunan alanda gerçekleşen fidan dikim töreninde konuşan Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz, Burdur'da son 10 yılda ağaçlandırma, toprak muhafaza, rehabilitasyon ve mera ıslahı çalışmalarında bulunulduğunu belirtti.

506 bin dekar alanda çalışma yapılarak 21,2 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu kaydeden Korkmaz, "Sosyal ormancılık kapsamında 64 köyümüzde 2 bin 860 dekar alanda ceviz, badem ve incir ağaçları gibi gelir getirici tür ağaçlandırması yapılarak 83 bin fidan dikilmiştir" dedi.

Konuşmaların ardından Aziziye Halk Oyunları ekibi Burdur yöresine ait halk oyunlarını sergiledi. Törende 5 bin fidan toprakla buluşturuldu. Cumhuriyet Meydanı'nda da vatandaşlara 5 bin fidan ücretsiz dağıtıldı.