Burdur'da Gazi Koşusu düzenlendi

Burdur'da Gazi Koşusu düzenlendi
Burdur'da Gazi Koşusu düzenlendi
BURDUR (AA) - Atatürk'ün Burdur'a gelişinin 85. yıldönümü dolayısıyla Gazi Koşusu düzenlendi.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından...

BURDUR (AA) -  Atatürk 'ün Burdur'a gelişinin 85. yıldönümü dolayısıyla Gazi Koşusu düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışma, Burdur Mezarlığı, Deprem Evleri Kavşağı ve Burdur Otogarı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar yapıldı. 

Yarışmada yıldız kızlar kategorisinde Merve Güleç birinci, Tuğba Çiçek ikinci, Ayşegül Vural üçüncü oldu. Yıldız erkeklerde Muhammed Can Kırmızı birinciliği, Sefer Dilek ikinciliği, İsmail Turan üçüncülüğü elde etti.

Genç kızlar kategorisinde Yasemin Zengin birinciliği, Sunay Toprak ikinciliği, Fatma Kurtcebe üçüncülüğü kazandı. Genç erkeklerde Hüseyin Alper Gürses birinci, Yusuf Can Çetin ikinci, Ahmet Dilek üçüncü oldu.

Büyük kızlarda birinciliği Özlem Balkıç, ikinciliği Aslı Arık, üçüncülüğü İlknur Kızıl elde etti. Büyük erkeklerde ise Hakan Duvar birinciliği, Sabri Yılmaz ikinciliği ve Recep Altınsoy üçüncülüğü kazandı.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar ve diğer ilgililer tarafından verildi.