Burdur'da öğretmenlere EBA tanıtıldı

Burdur'da öğretmenlere EBA tanıtıldı
Burdur'da öğretmenlere EBA tanıtıldı
- Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen ve öğrencilere elektronik içerik desteği sağlayan Eğitim Bilişim Ağı'nın tanıtımını yaptı

BURDUR (AA) ? Burdur'da öğretmen ve öğrencilere yönelik tasarlanan Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) tanıtımı yapıldı.

Öğretmenevi Nurcihan Velicangil Konferans Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Vali Yardımcıları Hayri Sandıkçı ve Ali Nazım Balcıoğlu, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, öğretmenler ve üniversite öğrencileri katıldı.

Programda konuşma yapan İl Milli Eğitimi Müdürü Mahmut Bayram, Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşüm vizyonunun bilişim sistemleri olduğunu belirtti.

Vizyonlarının, bilim ve teknoloji üretiminde odak noktası haline gelmiş, bilgi ve teknolojiyi etkin bir araç olarak kullanmak olduğunu kaydeden Bayram, "Vizyonumuz, bilgiye dayalı karar alma süreçleriyle daha fazla değer üreten, küresel rekabette başarılı ve refah düzeyi yüksek bir ülke olmak şeklinde belirlenmiştir. Her öğrencinin küresel rekabette sahip olması gereken nitelikler, bilgi, liderlik, analitik düşünme, dil becerileri, araştırma becerileri, yaratıcılık olarak hedeflenmiştir" dedi.

Konuşmaların ardından, Milli Eğitim Bakanlığı EBA içerik geliştirme uzmanı Seher Damlı, Fatih Projesi kapsamında kurulan, öğretmen ve öğrencilere elektronik içerik desteği sağlayan EBA hakkında bilgi verdi.