Burdur'da özel okul hakkında kapatma kararı

Burdur'da özel okul hakkında kapatma kararı
Burdur'da özel okul hakkında kapatma kararı
- Burdur'da faliyet gösteren Özel Alpaslan Ali Can Okulların, daha önce bildirilen eksikliklerini tamamlaması nedeniyle kapatılmasına karar verildi - İl Milli Eğitim Müdürü Bayram: "Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin mağdur olmaması için ders yılı sonuna kadar bu okulda eğitim öğretim faaliyetleri devam edecek"

BURDUR (AA) ? Burdur'da faaliyet gösteren Özel Alpaslan Ali Can Okullarının kapatılmasına karar verildi.

Burdur Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, gazetecilere yaptığı açıklamada, Özel Alpaslan Ali Can Okullarının, müdürlüklerine bağlı olarak şu ana kadar faaliyetlerini yürüttüğünü kaydetti.

Bayram, kurumun geçen ders yılı sonu itibariyle 15 gün süreyle geçici olarak kapatıldığını belirterek, kapatmaya neden olan eksikliklerin giderilmesi için süre verildiğini anlattı.

Belirtilen süre içerisinde eksiklerin tamamlanmadığını ifade eden Bayram, "Eksiklik, kira sözleşmesinin yapılmasıyla ilgiliydi. Kira sözleşmesi yapılmamış ve mülk sahibi buranın tahliyesi ile ilgili mahkemeye dava açmış. Yani mülk sahibi mülkünün boşaltılmasını istiyor. Dolayısıyla yeniden kira sözleşmesi yapması söz konusu değil. Ve bugün itibariyle okulun 1 Temmuz'dan itibaren kapatılmasıyla ilgili Bakanlık emri elimize ulaştı. Bu konu kendilerine yasal yollarla tebliğ edilecek" dedi.

Öğretmen ve öğrencilerin mağdur edilmeyeceğini dile getiren Bayram, "Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin mağdur olmaması için ders yılı sonuna kadar bu okul da eğitim öğretim faaliyetleri devam edecek. Ama bu tarihten sonra bu öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin başka öğretim kurumlarına aktarılmasıyla ilgili işlemler devam edecek" diye konuştu.