Burdur'da yakalama emri bulunan 562 kişi yakalandı

Burdur'da yakalama emri bulunan 562 kişi yakalandı
Burdur'da yakalama emri bulunan 562 kişi yakalandı
BURDUR (AA) - Burdur'da bu yılın 6 ayında hakkında yakalama emri bulunan 562 kişinin yakalandığı bildirildi. Burdur Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan...

BURDUR (AA) - Burdur'da bu yılın 6 ayında hakkında yakalama emri bulunan 562 kişinin yakalandığı bildirildi. 

Burdur Emniyet Müdürlüğü 'nden yapılan yazılı açıklamada, geçen yılın ilk 6 ayında kent  merkezinde mala karşı işlenen 469 olayın meydana geldiği, bu olaylardan 278'inin aydınlatıldığı belirtildi.

Bu yılın 6 ayında ise il merkezinde mala karşı işlenen 401 olay meydana geldiği ve bu olaylardan 274'ünün aydınlatıldığı ifade edilen açıklamada, geçen yıla göre başarı oranının arttığı bildirildi.

Açıklamada, bu yılın 6 ayında haklarında yakalama emri bulunan 562 kişinin yakalandığı, bu kişilerden 221'inin adli mercilerce tutuklandığı, 341 kişinin ise serbest bırakıldığı kaydedildi.  

Bu yılın 6 ayında il merkezinde umuma açık 291 iş yerinin kontrol edildiği belirtilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

"Kontroller esnasında bir iş yerine ve 7 şahsa idari para cezası kesilmiştir. Fuhuş amaçlı kullanılan 3 ev kapatılmıştır. İl merkezinde 6 ay içerisinden toplam bin 770 kişinin kaydı sorulmuş, bu şahıslardan 4'ünün yakalamasının olduğu tespit edilmiş, haklarında gerekli işlem yapılmak üzere adli mercilere intikal ettirilmiştir."