CHP Burdur Milletvekili Göker:

CHP Burdur Milletvekili Göker:
CHP Burdur Milletvekili Göker:
- "Olağanüstü kurultaya gerek olmadığını ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğumu tüm partili yoldaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururum"

BURDUR (AA) - CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, "Olağanüstü kurultaya gerek olmadığını ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğumu tüm partili yoldaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururum" dedi. 

Göker, yaptığı yazılı açıklamada, seçim sonuçlarının değerlendirilmesi, geleceğe yönelik politikaların geliştirilmesi ve kadroların yenilenmesi için partisinin önceden belirlediği 35. Olağan Kurultay takviminin, yenilenen seçimler nedeniyle yarım kaldığını ve bu sürecin doğal seyrinde tekrar işlemeye başladığını bildirdi. 

Olağan kurultayın doğal sürecinde yapılması planlanmışken, olağanüstü kurultay talebinde bulunmanın partisine ve ülkeye herhangi bir yarar sağlamayacağı kanısında olduğunu belirten Göker, açıklamasında şunları kaydetti:

"Diğer taraftan önümüzdeki zorlu dönemde güçlü bir CHP'nin olması halkın umutlarını diri tutacak ve kararlı bir şekilde mücadele etmesini sağlayacaktır. CHP'nin güçlenmesinin yolu sosyal demokrasinin ruhuna uygun olarak yapılacak olan kongre ve kurultaylardan geçmektedir. Bu bağlamda, olağanüstü kurultaya gerek olmadığını ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğumu tüm partili yoldaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururum."