Cumhuriyet Bayramı'nda baykuşa özgürlük

Cumhuriyet Bayramı'nda baykuşa özgürlük
Cumhuriyet Bayramı'nda baykuşa özgürlük
- Burdur'daki bir hayvan koruma ve rehabilitasyon merkezinde tedavi edilen peçeli baykuş, Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında doğaya salındı

BURDUR (AA) - Burdur'da hasta halde bulundukan sonra tedavisi tamamlanan peçeli baykuş, Cumhuriyetin 92'nci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında doğaya bırakıldı. 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Karakent köyü yakınlarındaki Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne geldi. 

Ercengiz burada, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık 1,5 ay önce doğada hasta halde bulunduktan sonra merkeze getirilen ve tedavi edilen peçeli baykuşu doğaya saldı. 

Ercengiz, Cumhuriyetin kuruluşunun 92'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kendisine böyle bir şans veren merkezin sorumlusu veteriner hekim Öztürk Sarıca'ya teşekkür etti. 

Merkezin sorumlusu Sarıca ise doğada hasta halde bulunan peçeli baykuşun tedavisinin tamamlandığını ve uçmaya hazır hale geldiğini söyledi. 

Son 1 haftadır kuşun iyileşmesi için yoğun çaba harcadıklarını anlatan Sarıca, "Kuşu bu anlamlı günde doğaya kazandırmak istiyorduk. Bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz" dedi.