"DAEŞ sempatizanlarının ilçede kamp kurduğu" iddiası

"DAEŞ sempatizanlarının ilçede kamp kurduğu" iddiası
"DAEŞ sempatizanlarının ilçede kamp kurduğu" iddiası
- Burdur Valiliği: - "Tefenni ilçesinde DAEŞ terör örgütü ile ilgili asılsız haber içeriklerinin olduğu tespit edilmiştir"

BURDUR (AA) - Burdur Valiliğince "Terör örgütü DAEŞ sempatizanlarının bir ilçede kamp kurduğu ve hazırlık yaptığı" iddiasının asılsız olduğu bildirildi.

Valilik, yerel bir  haber sitesindeki "Terör örgütü DAEŞ sempatizanlarının bir ilçede kamp kurduğu ve hazırlık yaptığı, bunun üzerine emniyet ekiplerinin alarma geçtiği" iddiası üzerine yazılı açıklama yaptı.

"Tefenni ilçesinde DAEŞ terör örgütü ile ilgili asılsız haber içeriklerinin olduğu tespit edilmiştir" ifadesine yer verilen açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince inceleme başlatıldığı kaydedildi.

Söylentilerin manipülasyon amacıyla çıkarıldığına işaret edilen açıklamada şöyle denildi:

"Tefenni ilçesinde 11 çadırda mukim toplam 47 Suriye vatandaşının akraba oldukları, aralarında alacak verecek yüzünden bir tartışma yaşandığı, bu tartışma  fırsat bilinerek olayı manipüle etmek amacıyla bazı odaklarca DAEŞ söylentisinin çıkarıldığı anlaşılmış, taraflar ilçe kaymakamının da çabaları ile sulh edilmiş olup devam eden bir vaka yoktur."