Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Burdur Milletvekili adayı Petek: - "Madem ki siz yüzde 52 ile cumhurbaşkanı olmuş Recep Tayyip Erdoğan'a saygı göstermiyorsanız, onu cumhurbaşkanı seçen millete de saygı göstermiyorsunuz demektir"

BURDUR (AA) - AK Parti Burdur milletvekili adayı Reşat Petek, "Madem ki siz yüzde 52 ile cumhurbaşkanı olmuş Recep Tayyip Erdoğan 'a saygı göstermiyorsanız, onu cumhurbaşkanı seçen millete de saygı göstermiyorsunuz demektir" dedi.

Petek, seçim çalışmaları kapsamında ilçeye bağlı Kızıllı köyünde yaklaşık 2 ay önce hayatını kaybeden Durmuş Atakul isimli vatandaşın hatim yemeğine katıldı. 

Daha sonra Kargı, Çobanpınar ve Çamlık köylerini ziyaret eden Petek, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Petek, Bucak'ın Alaattin Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısına katıldıktan sonra, ilçedeki bazı fabrikaları ziyaret ederek işçilerle bir süre görüştü. 

Petek, AK Parti İlçe Seçim Kurulu'nda yaptığı konuşmada ise seçime katılımın fazla olması durumunda HDP'nin barajı aşma ihtimalinin olmadığını söyledi.

HDP'nin bir taraftan tehditle bir taraftan uluslararası destekle bir taraftan sandık başında yapacağı tehditle barajı aşabileceği ümidiyle çalışmalarını devam ettirdiğini belirten Petek, şöyle konuştu:

"Bir taraftan da artık terörle işbirliği, eş başkanının kardeşinin dağda silahıyla hala terörist olarak devam etmesi, 6, 7, 8 Ekim olaylarında doğrudan savaş çağrısı yapıp da kurban eti dağıtan Yasin Börü'nün 3'üncü kattan atılıp başının taşla ezilmesi dahil, yaptığı terör eylemleri hiç yokmuş gibi yunmuş, yıkanmış, parlatılmış bir lider havası vermek için Doğan medyasının özellikle çok ciddi gayret gösterdiğini görüyoruz. Tabi burada çok kurnazca kurgulanmış bir politika var. Lider çıkıyor ekranda diyorki 'Efendim siz kesinlikle diğer partililere iyi davranın. Onlar size kötü davransa da siz iyi davranın'. Bir taraftan kamuoyunun, ekranların önünde Demirtaş bunları söylüyor, diğer taraftan Kandil ne talimat verirse onu uyguluyor."

Petek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın batıdan doğuya, kuzeyden güneye Türkiye'nin geleceğinde tehlike olabilecek hususları anlatmak için canla başla çalıştığını vurguladı.

Petek, "O kadar net tavır aldılar ki o yerin belediye başkanları, kalkıp Cumhurbaşkanımızı karşılamaya gitmiyor. Bu açıkça savaş ilanı gibi tavır sergilemedir. Madem ki siz yüzde 52 ile cumhurbaşkanı olmuş Recep Tayyip Erdoğan'a saygı göstermiyorsanız, onu cumhurbaşkanı seçen millete de saygı göstermiyorsunuz demektir" dedi.

Petek'in seçim çalışmalarına Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, AK Parti İlçe Başkanı Emrullah Ünal, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri de katıldı.