Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Burdur'da "iktidar yürüyüşü" gerçekleştirdi

BURDUR (AA) - AK Parti İl Başkanlığı'nca kent merkezindeki iki mahallede "iktidar yürüyüşü" adıyla yürüyüş gerçekleştirildi. 

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Tepe ve Karasenir mahallerinde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından vatandaşlarla Kocakavak mevkisinde bir araya geldi. 

Özçelik, kentsel dönüşüm konusunda bazı kesimlerin mahalle halkını yanlış bilgilendirdiğini söyledi.

Partisinin hizmette çıtayı yükselttiğini, bunların en önemlilerinden birinin toplu konutlar olduğunu anlatan Özçelik, "Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal, başbakanlığı döneminde TOKİ'yi kurdu. 19 yıl boyunca TOKİ 45 bin konut yapabildi. Rahmetli Özal konut açığını çok iyi bilen liderlerden birisiydi. Biz AK Parti olarak 13 yıl boyunca 640 bin konut yaptık. 2023'e kadar Türkiye 'de 500 bin konut daha yapacağız" dedi.

Özçelik, Burdur merkezde bin 8 konut yapıldığını, 139 dairenin AK Partili Burdur Belediyesi'ne kazandırılarak 7 milyon lira gelir elde edildiğini hatırlattı.

Bu gelirin Karasenir, Tepe, Sinan, Yenice, Zafer, Emek, Akın, Bağlar, Emek, Mehmet Akif ve diğer mahallelerin alt yapısında kullanıldığını anlatan Özçelik, şunları kaydetti:

"Kentsel dönüşümün ne olduğunu yeteri kadar sizlere anlatamadık. Bu önemli konuyu Burdur'da suistimal ettiler. Recep Tayyip Erdoğan 'ın ekibinde olan bizler, hiçbir zaman halkı aldatmadık. Kandırmadık. Afet riski altında olduğu için kentsel dönüşüm ilan edildi. Öyle yalan söylediler ki sadece kentsel dönüşüm dediler. Hayır, Burdur'un bir başka mahallesini kentsel dönüşüme alamayız. Çünkü fay hattı yok. 800 adet yapıyı kapsıyor. 38 hektar alanda bin 100 daireyi kapsıyor. 3 mahallede 3 ofis kuracaktık."

Özçelik, toplu konut çalışmaları sırasında vatandaşların kandırıldığının altını çizdi. Özçelik, şu görüşlere yer verdi:

"Vatandaşı bire bir çağırarak evinin konumu, evinin cephesi, arsasını tespit ederek o vatandaşlarımız için bir daire ayarlanacaktı. Önce ev sahipleri konuşacaktı. Konuşmadan hiçbir şey yapmayacaktı. Ama bunu suistimal ettiler. Sizi suistimal ettiler. Sizi kandırdılar. Eğer kiraya çıkılmış olsaydınız 18 ay boyunca devlet aylık 400 lira kira paranızı verecekti. Bunları söylemediler. Yalan söylediler. 38 hektar alanın 19 hektar alanı sosyal alan olacaktı. Sizin evlerinizi 3 ay içinde yıkacaklar dediler. Kaç ay oldu yıkılmadı. Şimdi bu yalancılara hesap sormak zorunda değil misiniz?. Sizin daha sağlıklı evlerde yaşama hakkınız yok mu?. O gariban yaşlılarımız daha güzel evlerde otursaydı iyi olmaz mıydı?"

AK Parti Burdur Milletvekili adayı Reşat Petek ise konuşmasına "Öfke ile kalkan zararla oturur" sözüyle başladı. 

Bazen küçük incir çekirdeğini doldurmayacak problemlerin büyütülerek, pire deve yapılarak, gerçeklerin görülemediğini anlatan Petek, "Hele bir de buna muhalefet partililerinin sadece siyasi eleştiri, ortaya koydukları bir takım yalanlar olunca hakikaten hepimiz zarar görüyoruz" diye konuştu. 

Burdur'a ve Türkiye'ye yapılan yatırımları anlatarak önceki dönemlerle kıyaslanmasını isteyen Petek, 7 Haziran'da yapılacak seçimler için vatandaşlardan destek istedi.