Hastaneye bırakılan çocuğa devlet sahip çıktı

Hastaneye bırakılan çocuğa devlet sahip çıktı
Hastaneye bırakılan çocuğa devlet sahip çıktı
- Burdur'da bir kadının hastaneye bıraktığı 4 yaşındaki çocuk, polis ekiplerince Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teslim edildi - Kadın ve çocuğun görüntüleri güvenlik kamerasınca kaydedildi

BURDUR (AA) - Burdur Devlet Hastanesine bir kadın tarafından bırakılan çocuğa, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sahip çıktı.

Burdur Devlet Hastanesine gelen kimliği henüz belirlenemeyen bir kadın, 4 yaşındaki çocuğu hastanenin acil servisi içindeki kantinine bırakarak ayrıldı. Bir süre burada tek başına dolaşan çocuğu gören sağlık personeli, durumu polise bildirdi.

Polis, çevrede yaptığı araştırmada çocuğun ailesine ulaşamadı. Üzerinde kırmızı mont bulunan çocuk, polis ekiplerince Burdur Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne teslim edildi. 

Kadın ve çocuğun görüntüleri hastaneye gelirken bölgedeki bir yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi. Polis, çocuğu hastaneye bırakan kişiyi ve yakınlarını bulmak için çalışma başlattı. 

Burdur Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Nurdal Kamal, AA muhabirine, çocuğun koruma altına alındığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Kamal, "Çocuğun ismini henüz öğrenemedik çünkü konuşamıyor. Psikolojik nedenlerden dolayı konuşamadığını düşünüyoruz" dedi. 


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  Kırmızı

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  sosyal

  ,

  koruma