İstiklal Marşının kabulünün 95'inci yıl dönümü

İstiklal Marşının kabulünün 95'inci yıl dönümü
İstiklal Marşının kabulünün 95'inci yıl dönümü
- Burdur'un Karamanlı ilçesinde İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi

BURDUR (AA) - Karamanlı'da, İstiklal Marşının kabulünün 95'inci yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Nimet Güvener İlkokulu konferans salonunda düzenlenen programa, Karamanlı Kaymakamı Yusuf Altun, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan öğretmen Atila Bolat, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşını, Türk milletinin yaşadığı acıyı ve heyecanı hissederek kaleme aldığını anlattı.

Bolat, İstiklal Marşında, duyguları yeniden canlandıran, gözlerde cesareti ve vatan aşkını hissettiren unutulmaz dizeler olduğunu ifade ederek, "İstiklal Marşında geceye doğan güneşin karanlığı kovuşu anlatılır. İstiklal Marşı, bir milletin mukaddesleri uğruna ettiği yeminin şiirleşmiş ifadesidir. İstiklal Marşımız, şanlı geçmişimiz, umut dolu geleceğimiz ve lekesiz istiklalimiz adına yazılmış, hepimizin iştirak ettiği, kutlu bir sözleşmedir" dedi.

Konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından, İstiklal Marşı ile Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerinden örnekler okundu. Program slayt sunumu ve oratoryo gösterileriyle devam etti.

Program çerçevesinde Hakan Sevim Fen Lisesi, Mesleki Teknik Eğitim Merkezi ve Anadolu Lisesi arasında düzenlenen bilgi yarışmasında da Hakan Sevim Fen Lisesi birinci oldu.