Karamanlı Ziraat Odası Genel Kurulu

Karamanlı Ziraat Odası Genel Kurulu
Karamanlı Ziraat Odası Genel Kurulu
- Genel Kurula tek listeyle giren mevcut Başkan Hasan Güz, yeniden başkanlığa seçildi

BURDUR (AA) - Karamanlı Ziraat Odası Başkanlığına, Hasan Güz yeniden seçildi. 

Nimet Güvener konferans salonunda düzenlenen Genel Kurul'da geçen döneme ait hesaplar, denetim kurulu raporları ve tahmini bütçe okundu.

Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, Genel Kurul'da yaptığı konuşmada, geçen yılın ekim ayında kurulan odanın bazı eksiklerinin bulunduğunu söyledi. 

Çiftçilerin ürünlerini daha ucuza mal etmesi için çalışacaklarını anlatan Güz, "Gündemimizde ilk olarak Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (TİGEM) bayiliğini almak var. TİGEM ile yaptığımız sözleşme kapsamında buğday, arpa, fiğ ve yulaf gibi tohumları en ucuz şekilde temin ederek, geliş fiyatının az bir maliyetiyle tüm çiftçilerimize sunacağız" dedi. 

Güz, oda bünyesinde ilaç bayisi açmayı ve danışmanlık sertifikası bulunan bir ziraat mühendisini görevlendirmeyi planladıklarını kaydetti.

Genel Kurul'a tek listeyle giren mevcut Başkan Hasan Güz, kullanılan 20 oyun tamamını alarak yeniden başkanlığa seçildi. 

Odanın yönetim kurulu üyeleri ise Mahmut Coşkun, Mürtez Okan, Salih Karakaş, Mesut Çiftçi, Ümit Özkan ve Mustafa Serttaş'tan oluştu