Karamanlı'da asker uğurlama töreni düzenlendi

Karamanlı'da asker uğurlama töreni düzenlendi
Karamanlı'da asker uğurlama töreni düzenlendi
BURDUR (AA) - Karamanlı ilçesinde 95/1 tertip asker adayları, törenle uğurlandı.Belediye hizmet binası önünde düzenlenen törende konuşan Belediye...

BURDUR (AA) - Karamanlı ilçesinde 95/1 tertip asker adayları, törenle uğurlandı.

Belediye hizmet binası önünde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, asker adaylarının vatana hizmet etme görevini gurur ve iftiharla yerine getireceklerini söyledi.

Askerlik hizmetinin bir nöbet olduğunu belirten Selimoğlu, şöyle konuştu:

"Sizin büyükleriniz bu görevi yerine getirdi. Şimdi sıra sizde. Artık siz vatanın bağrından çıkarak Mehmetçik ismini aldınız. Mehmetçiğin makamını şan ve şerefini ölçecek ne bir terazi ne bir ölçek vardır. Şimdi bu kutsal göreve uğurladığımız gençlerin büyük bir görev bilinci içerisinde üzerilerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceklerine inanıyorum. Bu vatan görevindeki herkese başarılar diler, askerlik süresi sonunda sevenleriyle mutlu bir şekilde bir araya gelmelerini temenni eder, tüm asker adaylarımıza şimdiden hayırlı teskereler dilerim."

Kuran-ı Kerim okunup duaların edilmesinin ardından protokol mensupları ve vatandaşlar, asker adayları ile vedalaştı.

Törene Karamanlı Kaymakamı Oğuzhan Sargın, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Tarran Güney,  siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, asker aileleri ve vatandaşlar katıldı.