Köy halkı İstiklal Marşı klibinde oynadı

Köy halkı İstiklal Marşı klibinde oynadı
Köy halkı İstiklal Marşı klibinde oynadı
- Burdur'a bağlı Kozluca köyü sakinleri, okul müdürü ve öğretmenlerinin Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı dolayısıyla çektiği klipte İstiklal Marşı'nı seslendirdi - Yaklaşık 250 kişinin yer aldığı çekimler, 3 gün sürdü

BURDUR (AA) - Burdur'a bağlı Kozluca köyünde yaşayanlar, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı dolayısıyla çekilen klipte İstiklal Marşı'nın mısralarını seslendirdi.

Kozluca Köyü Ortaokulu ve İlkokulu Müdürü Nasuh Mıhladız ve öğretmenler, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı dolayısıyla öğrencilere zaferin ve Kurtuluş Savaşı'nın önemini anlatmak amacıyla köy halkının da katılımıyla İstiklal Marşı'na klip çekmeye karar verdi. 

Aralarında köylüler, öğretmenler, öğrenciler, doktorlar, imam, mühendis ve hemşirelerin de yer aldığı yaklaşık 250 kişinin katılımıyla üç gün süren çekimler yapıldı. Çekimler sonunda ortaya çıkan İstiklal Marşı klibi, sosyal medyada paylaşıldı. 

Nasuh Mıhladız, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale Zaferi'nin çok büyük bir zafer olması dolayısıyla böyle bir çalışma yapmaya karar verdiklerini söyledi. 

İstiklal Marşı'nın mısralarını aralarında köylülerin de olduğu vatandaşlara okuttuklarını anlatan Mıhladız, "Milletimiz el ele vererek Çanakkale Zaferi'ni kazanmış. Biz de klibimizi hep beraber el ele vererek hazırladık. Klip çekimlerine yaşlı teyzelerimiz, amcalarımız da katıldı. Onlarla gurur duyduk. Çekimleri amatörce elimizden geldiği kadar yapmaya çalıştık" dedi.

- "İmamından doktoruna herkes destek verdi"

Kozluca İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni Raziye Güngör ise Kurtuluş ve Çanakkale savaşlarının Türk milletinin tek yürek olmasıyla kazanılmış savaşlar olduğunu vurguladı.

Bunun önemini öğrencilerine anlatmak için başlattıkları proje kapsamında İstiklal Marşı'na klip çektiklerini anlatan Güngör, şöyle konuştu:

"Projeye imamından doktoruna, hemşiresinden mühendisine kadar herkes katkıda bulundu. En çok da yaşlılarımız bizi büyük gururla onurla karşıladı. Çekimler çok güzel geçti. Tek yürek oldular. Zaten projeyi öğrencilere, Türk milletinin her daim tek yürek, her zaman Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde olmaya hazır olduğunu göstermek için hazırlamıştık. Umarım öğrencilerimize istediğimiz dersi verebilmişizdir." 

Klipte yer alan köy sakinlerinden eski Kozluca Belediye Başkanı Ahmet Yavuz, Çanakkale'yi iki kez ziyaret ettiğini, klipte İstiklal Marşı'nı seslendirince çok duygulandığını dile getirdi. 

Yavuz, klipte yer aldığı için çok gururlu olduğunu kaydetti.

Klipte oynayanlardan 76 yaşındaki Şerife Katar da İstiklal Marşı'nı seslendirirken çok duygulandığını ve sevindiğini ifade etti.